Slnečnice - Viladomy spúšťajú predaj tretej etapy

Najväčší v súčasnosti rozbehnutý rezidenčný projekt v Bratislave pokračuje ďalšími etapami. Developer Cresco Group pridáva v rámci výstavby novej mestskej štvrte Slnečnice novú etapu sektoru Viladomy, v predaji je už aj tretia etapa sektoru Mesto. 

V rámci prvej časti tretej etapy Viladomov pôjde do predaja spočiatku 285 bytov (z celkovo 323 bytov) v troch bytových domoch (neskôr pribudnú ešte ďalšie tri) so šiestimi až siedmimi nadzemnými podlažiami. Z hľadiska urbanizmu, koncept je podobný ako v doteraz realizovaných etapách Viladomov, teda rozvoľnená zástavba v parkovo upravenej zeleni, doplnená športoviskami. Obyvatelia tretej etapy Viladomov budú mať okrem toho priamy prístup k parku, ktorý sa má stať centrálnym bodom tejto časti Slnečníc, čomu zodpovedá aj použitie špecifických prvkov: "V rámci parku sú naprojektované ihriská pre menšie aj väčšie deti, výbeh pre psov, aj pobytová lúka na šport a oddych. Zaujímavosťou je terénna modulácia – mohyla, kde sa môžu v zime deti sánkovať a dospelí si môžu užiť výhľady," približuje architekt Juraj Benetin z ateliéru Compass, ktorý stojí aj za všetkými ostatnými etapami. Čo sa týka samotných domov, výrazným prvkom architektúry v prípade domu S13 bude založenie domu na spoločnej platforme, v ktorej sa budú nachádzať prízemné byty s vlastnými záhradami, ale podobne aj v prípade bytov s prístupom na jej strechu. Charakter vyšším podlažiam budú dodávať paravány, ktoré boli úspešne využité už v prípade prvej etapy Slnečníc. Parkovanie bude riešené prevažne v podzemí, ale aj na povrchu, parter so službami sa bude nachádzať v rámci domov S11 a S12. Výstavba by sa mala začať v 2Q budúceho roka a dokončiť v 2Q 2019. Developer deklaruje túto etapu ako zatiaľ najlepšiu so všetkých, naše prvé dojmy zatiaľ aspoň vizuálne a na základe známych faktov tieto slová potvrdzujú.

Zdroj / Source: Cresco Group
Zdroj / Source: Cresco Group
Zdroj / Source: Cresco Group
Zdroj / Source: Cresco Group
Zdroj / Source: Cresco Group
Zdroj / Source: Cresco Group
Zdroj / Source: Cresco Group
Zdroj / Source: Compass

V prípade tretej etapy Zóny Mesto sa pokračuje v nastavenom koncepte bytových blokov, z ktorých jeden má už prakticky dokončenú hrubú stavbu a druhý je na úrovni štvrtého nadzemného podlažia. Tretí blok A3 je svojou architektúrou totožný s ďalšími budovanými blokmi, bude teda obsahovať 360 bytov v objekte pozostávajúcom z dvoch nižších, 8-podlažných krídiel, a výškovej časti s trinástimi nadzemnými podlažiami. Blokom A3 by sa mala ukončiť výstavba severnej časti "bulváru", kde sa budú koncentrovať obchody a služby v parteri orientovanom do ulice. Výstavba sa už naštartovala, dokončenie sa očakáva v 1Q 2019. 

Zdroj / Source: Cresco Group
Celkový pohľad. Zdroj: Cresco Group
General view. Source: Cresco Group
_______________________
The largest residential project in Bratislava at the moment, Slnečnice (Sunflowers) by Cresco Group, continues by revealing another stages in both sections of this brand new neigborhood. Third stage of Villa district will be composed of six houses and first three of them with 285 homes are now in sale. These houses will have 6 to 7 floors and will be located in a greenery next to the central park of Villa district. Architects from Compass Architekti tried to use their experience from all other stages of the development and the developer declares that this will be really the best part of Slnečnice so far. Construction of the third stage of Villa district could start in 2Q 2017 and to be finished in two years. Meanwhile, construction has already started on the third stage of City district. The third house A3 has the same architecture like the previous ones and will add another 360 homes to the area. It will be finished in 1Q 2019. After completion, the northern side of the so-called City boulevard will be fully done, with further development expected on the southern side. 

(ag)

Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára