Podchod na Trnavskom mýte bude zrekonštruovaný do jari 2018 / Underpass on Trnavské Mýto to be reconstructed by Spring 2018

Dlhoočakávaná revitalizácia podchodu na Trnavskom Mýte sa spustí už čoskoro. Po zverení podchodu do prenájmu spoločnosti Immocap Group, ktorá developovala blízky projekt Central, sú známe aj konkrétnejšie detaily a vizualizácie novej podoby tejto významnej pešej spojnice pod jednou z najrušnejších križovatiek v Bratislave.

Podľa spoločnosti Immocap sa so stavebnými prácami začne, len čo budú mať potrebné povolenia. Počas prebiehajúcich prác bude podchod fungovať v upravenom režime s ohľadom na to, aby rekonštrukcia ovplyvnila jeho prevádzku čo najmenej. „Okoloidúci sa nemusia obávať uzatvorenia podchodu, lebo to ani neprichádza do úvahy, keďže podchodom prejdú denne tisícky ľudí,“ približuje Martin Šramko, generálny riaditeľ Immocap-u. V podchode po dokončení pribudnú nové služby, elektronické tabule s odchodmi liniek MHD, ako aj stály bezpečnostný dohľad, pričom podľa všetkého sa podchod nebude počas noci uzatvárať. Za dizajnom podchodu stojí architekt Ivan Kubík, autor Centrálu či projektu Stein2. Celkové dokončenie rekonštrukcie sa očakáva na jar 2018.

Rekonštrukcia podchodu na Trnavskom Mýte je nepochybne určitým krokom vpred, pokiaľ ide o kultúrnosť peších presunov v rámci Trnavského mýta. Na druhej strane, myšlienka podchodov ako formy bezpečného prechodu cez rušné križovatky sa vo vyspelejších mestách postupne opúšťa, pričom sa smeruje skôr k opatreniam, ktoré obmedzujú dopravný ruch a pre chodcov či cyklistov vytvárajú bezpečné a bezbariérové úrovňové prechody v smere prirodzeného pohybu. Bohužiaľ, v prípade Trnavského Mýta by si takéto riešenie vyžadovalo komplexné prebudovanie a revitalizáciu celého priestoru, čím sa mesto Bratislava ani nezaoberalo a daným krokom sa aj takejto iniciatívy vzdalo na dlhé obdobie dopredu.

Zdroj / Source: Immocap Group
Zdroj / Source: Immocap Group
Zdroj / Source: Immocap Group
Zdroj / Source: Immocap Group
Zdroj / Source: Immocap Group
Zdroj / Source: Immocap Group
_________________________
A long-awaited reconstruction of the underpass on Trnavské Mýto, an important interchange in Bratislava inner city, is about to start soon. After approval by the city council to rent the underpass to Immocap Group, developer of the near-by shopping center Central, first information and renders are already known. Reconstruction should start as soon as the developer gets all necessary approvals and it should be finished by Spring 2018. After completion, new shops and services will be available, as well as better public transportation information system and enhanced security. Author of the design is the architect Ivan Kubík (Central, Stein2). Reconstruction of the underpass will be definitely a step forward in improving of the pedestrian movement under Trnavské Mýto. 

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger koemntár
    Facebook komentár

1 komentárov: