Odhalené / Revealed: Galvaniho Dvory

Po ďalšej rozsiahlej teasingovej kampani v uliciach Bratislavy sa odhaľuje nový projekt, ktorý tentoraz vyrastie v štvrti Trnávka - Galvaniho Dvory, ktorý vznikol rebrandovaním pôvodného projektu Avidol, ktorý prebral developer Macho Consulting, s.r.o.

Galvaniho Dvory vyrastú v oblasti, kde boli v nedávnej dobe zrealizované už iné obytné súbory, prevažne nevalnej kvality. Medzi ne vstúpi rezidenčný development, tvorený dvojicou objektov, ktoré vďaka svojmu členeniu vytvoria dva dvory, po ktorých nesie celý projekt meno. Galvaniho Dvory budú mať členitú výšku, najvyššia časť s desiatimi nadzemnými podlažiami bude orientovaná do Galvaniho ulice. Táto časť projektu sa bude budovať v prvej fáze, v ktorej vznikne  v dvoch blokoch (vchodoch) 109 obytných jednotiek. Druhá etapa je rozdelená na ďalšie štyri bloky, počet jednotiek dosiahne číslo 122. Ceny začínajú na vyše 91-tisíc eurách, najdrahší byt je za 250-tisíc eur. Výstavba prvej etapy by sa mala naštartovať v 1Q 2017, dokončenie developer predpokladá v 1Q 2019. 

Treba povedať, že Galvaniho Dvory sa z okolia vymedzia zapamätateľnejšou a decentnejšou vonkajšou architektúrou, ktorá v istom ohľade pripomína architektúru projektu Stein2 od developera YIT. S týmto developmentom ich spája aj silný akcent na dvorovú časť, čo je rozhodne pozitívom, rozchádzajú sa však v ponúkanom štandarde a predovšetkým v absencii akéhokoľvek retailu v parteri objektov. Tento vážny nedostatok je spôsobený charakterom okolia, keď je potenciál pre rozvoj retailu v parteri jednotlivých objektov maximálne redukovaný v dôsledku blízkosti veľkého nákupného centra Avion. Ide o praktickú ukážku toho, ako veľké nákupné komplexy obmedzujú dostupnosť služieb v pešej dostupnosti bývania. Podobný efekt sa dá očakávať aj v prípade iných nákupných centier, obavy sú namieste predovšetkým v prípade pripravovaného centra Stanica Nivy

Zdroj / Source: Macho Consulting, s.r.o.
Zdroj / Source: Macho Consulting, s.r.o. 
Zdroj / Source: Macho Consulting, s.r.o.
Zdroj / Source: Macho Consulting, s.r.o.
Zdroj / Source: Macho Consulting, s.r.o.
___________________________
After another massive teasing campaign in the streets of Bratislava, new project is revealed - this time, it is the Galvaniho Dvory residential development in Trnávka neighborhood. Development by the developer Macho Consulting, s.r.o. will consist of two objects, which together create the first and second stage of the project. In the first stage, 109 homes will be built and the construction should start in 1Q of 2017 and to be finished within two years. Second stage will contain 122 more homes. The main asset of Galvaniho Dvory are said to be the courtyards, which should be the place of socialization of the residents. However, downside of the project is the lack of any retail on the street level what is a consequence of the existence of a large shopping centre (Avion) near-by. Similar effect can be expected also in the locations next to the planned shopping centres, e.g. next to the upcoming Stanica Nivy project. 

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára