Novinky v projekte Urban Residence / Urban Residence news

Jeden z najzaujímavejších aktuálnych projektov v Bratislave, Urban Residence od developera Lucron Development v mestskej časti Nové Mesto, napreduje. Novinky v tomto zámere zahŕňajú spustenie výstavby prvej etapy, začiatok predaja  bytov v rámci druhej etapy a odhalenie tváre tretej etapy.

Urban Residence pozostáva z trojice polyfunkčných objektov s prevažne rezidenčnou funkciou, pričom prvý objekt (A) je ešte rozdelený na dva domy AI a AII. V tejto chvíli prebiehajú úvodné stavebné práce na dome AI, s domom AII je v tejto fáze v ponuke 210 bytov, z čoho je predaná či rezervovaná približne polovica. Špecifikom budovy AI je ponuka apartmánov, kde developer ponúka dodatočný servis správcovskej spoločnosti. Objekt bude rovnobežný s Račianskou ulicou a vďaka svojej architektúre pomôže premeniť túto ulicu na skutočnú mestskú triedu. V parteri by mala pribudnúť rozsiahla občianska vybavenosť a od Račianskej ulice sa ráta aj so segregovanou cyklotrasou. Formou pasáží sa prepojí s parkovo upraveným vnútroblokom. Dokončenie a kolaudácia domu AI sa očakáva v máji 2018, v prípade domu AII o dva mesiace neskôr.Dom B vznikne rovnobežne s objektom A, pričom zo západu bude orientovaný do zeleného vnútrobloku, z východnej strany bude hraničiť s areálom železničnej stanice Filiálka. Počet bytov, príp. apartmánov je 147, počet nadzemných podlaží je deväť, pričom na dvoch najvyšších vzniknú rozsiahlejšie mezonetové byty s terasami. Začiatok výstavby tejto etapy sa očakáva v apríli 2017 s dátumom dokončenia október 2018.

Zdroj / Source: Lucron Development

Poslednou novinkou je odhalenie budovy C, ktorá bude tvoriť výškovú dominantu komplexu. Dvanásťpodlažná budova vyrastie na južnom okraji pozemku v dotyku s projektom Pri Mýte. Bližšie detaily zatiaľ nie sú známe, architektúrou však dom vychádza z ostatných častí Urban Residence, orientácia objektu je zas prispôsobená vedľajšiemu projektu, vďaka čomu územie získa ucelenejší charakter. Parter je opäť využitý pre retail. Developer nám zatiaľ nebol schopný upresniť presný počet bytov ani dátumy realizácie tretieho objektu. 

Zdroj / Source: Lucron Development
Zdroj / Source: Lucron Development
Zdroj / Source: Lucron Development
Zdroj / Source: Lucron Development
Zdroj / Source: Lucron Development

Urban Residence aj naďalej dokazuje, že ide o jeden z najlepšie navrhnutých projektov v Bratislave. Developerovi Lucron Development a architektom z kancelárie Compass Architekti sa podarilo priniesť produkt, ktorý patrí k najmestskejším, najvyváženejším a najcitlivejším projektom v meste a na základe doteraz zverejnených materiálov ho možno považovať za skutočne príkladný development.

_________________________
One of the most interesting developments in Bratislava, Urban Residence by Lucron Development in the borough of Nové Mesto, is advancing. News from the project include the start of construction of the first stage, start of sale of homes in the second stage and revealing of the renders of the third stage of the project. First stage, two conjoined objects with 210 homes, will rise right on the edge of Račianska st. which will be changed onto urban boulevard. First stage should be fully finished by Summer 2018. Second stage consists of 147 homes on nine floors, construction should start in April 2017 and to be completed by October 2018. The last stage, "highrise" with twelve floors, has similar architecture like the first and second stage and it will create a vital connection to the neighboring project Pri Mýte. The dates or number of homes are not yet known. Urban Residence, thanks to its urbanism and architecture by Compass Architekti, as well as good scale, active street level, attractive public spaces and ecological solutions is showing the way how the residential developments in Bratislava should look like. 

(ag, foto: Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára