Na Trnavskej ceste vyrastie N!DO

Horúca realitná jeseň prináša jeden projekt za druhým. Najnovším projektom, ktorý spúšťa predaj bytov, je už dlhšie známy zámer N!DO na križovatke Trnavskej cesty a Tomášikovej ulice, za ktorým stojí spoločnosť IURIS Group.

N!DO vznikne v lokalite, kde sa v nedávnej minulosti vybudovalo viacero obchodných centier, ale aj úradov. Tieto majú bez výnimky mizerný architektonický štandard a pôsobia skôr dojmom logistických skladov na predmestí, ako zariadení v blízkosti širšieho centra Bratislavy s potenciálom expanzie tohto centra v blízkej budúcnosti. Do tohto prostredia vstupuje N!DO s odvážnou a veľmi decentnou architektúrou od českého štúdia GRIDO, ktorú developer prirovnáva k parížskej či milánskej elegancii, a na základe prvých dojmov z vizualizácii možno s týmto tvrdením súhlasiť. Projekt samotný bude predstavovať trojicu bytových domov a budovu s kanceláriami a službami, pričom v prvej etape by sa mali vybudovať dva bytové domy ďalej od Trnavskej cesty, ktoré dosiahnu maximálnu výšku 9 nadzemných podlaží. Bytov by malo byť 115 s výmerami od 30 do 140 metrov štvorcových. Developer deklaruje vysoký štandard spoločných priestorov i materiálovej úpravy. Výstavba by sa mala začať v 1Q 2017 a hotová by mala byť v 3Q 2018.

N!DO môže byť veľmi príjemným príspevkom (i keď obchodno-kancelárska časť zatiaľ nepôsobí presvedčivo) do oblasti, ktorú čaká v blízkom horizonte pravdepodobne veľká transformácia. Už dlhšie sa hovorí o developmente v okolí jazera Kuchajda, kde sú v súčasnosti pozemky pokryté futbalovými ihriskami a niekoľkými športoviskami. Veľkú časť z nich vlastní spoločnosť TESAKO, a.s., prepojená na finančnú skupinu J&T a podnikateľa Ivana Kmotríka, ktorý nedávno spustil výstavbu Národného futbalového štadiónu (NFŠ). Keďže TESAKO, a.s., sa k pozemkom dostalo výmenou za pozemky pod budúcim NFŠ s podmienkou, že Pasienky budú viazané na šport až do momentu, kým nebude dokončené NFŠ, vzhľadom na jeho výstavbu možno predpokladať premenu lokality naozaj čoskoro. Prvé štúdie už boli spracované, pričom vlastnú predstavu lokality spracovali aj architekti, stojaci za projektom N!DO. Treba veriť, že ak už je development v tejto lokalite nevyhnutný, N!DO nastaví kvalitatívnu latku a ostatné zámery budú, aspoň čo sa týka architektonického riešenia, na ešte vyššej úrovni.

Zdroj / Source: IURIS Group
Zdroj / Source: IURIS Group
Zdroj / Source: IURIS Group
Zdroj / Source: IURIS Group
Zdroj / Source: IURIS Group
_______________________
One project after another is being revealed this Autumn - this time, it is the mixed-use development called N!DO next to the crossing of Trnavská rd. and Tomášiková st. in the borough of Nové Mesto. In an area, dominated by shopping and government boxes of suburban style and low quality of architecture, N!IDO is a fresh air. The developer IURIS Group declares that the project designed by Czech architecture studio GRIDO will remind of the elegance of Paris and Milan and from the first sight, these proclamations might not be exaggerated. The project is composed of two stages, first one with two residential buildings and second with one residential building and another building with offices and retail. The first stage will reach 9 floors and it will contain 115 homes. Developer declares a high material standard of residences and exterior spaces and aims to start the construction in 1Q 2017 and to finish it by 3Q 2018. The development of the area will continue, hopefully N!IDO will set the qualitative standard for any of the future projects located near-by.

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára