Construction update: UniQ Staromestská, 21.10.2016

Projekt UniQ Staromestská od developera Cresco Group bude finišovať. Jeho celkové dokončenie a kolaudácia sa predpokladá do konca tohto roka. Prípojky a siete sa kolaudujú už budúci mesiac. Prví nájomcovia by sa mali začať sťahovať už na prelome prvého a druhého kvartálu budúceho roka.

Administratívna budova so šiestimi nadzemnými podlažiami a jedným ustúpeným bude po dokončení ponúkať viac ako sedem tisíc metrov štvorcových prenajímateľnej plochy pre kancelárie v štandarde A a takmer tisíc pre retail. Projekt, ktorý sa vyznačuje kvalitnou architektúrou nadizajnovanou renomovaným architektonickým štúdiom Bogle Architects, sa bude okrem iného uchádzať aj o certifikát LEED na úrovni štandardu GOLD, pri ktorom je podmienkou získania vysoký dôraz na ekologické riešenia budovy. Parkovanie je zabezpečené v suteréne projektu, kde sa nachádzajú aj miesta pre bicykle a mopedy s priamym prístupom k sprchám. Projekt UniQ Staromestská svojimi proporciami, hmotou a architektúrou výborne dotvára Staromestskú ulicu, ktorá ma potenciál stať sa skutočným mestským bulvárom. K dotvoreniu lepšieho dojmu z ulice by malo pomôcť aj odstránenie reklamy a úprava meniarne Dopravného podniku Bratislava, ktorý sa nachádza na rohu Staromestskej a Veternej ulice.

Zdroj / Source: Cresco Group
Zdroj / Source: Cresco Group

________________
UniQ Staromestská office development by the developer Cresco Group is almost finished. It should be fully completed by the end of this year and the first tenants will start moving into the building in 1Q/2Q of 2017. Business centre offers more than 7.000 sqm of office space of A grade on seven floors and it will aspire on obtaining the LEED GOLD certificate. The project designed by the renowned studio Bogle Architects is positively contributing to the look of Staromestská st. which has a potential to become a true urban boulevard. Further improvements on the near-by building belonging to Bratislava Transportation Company are expected. 

PhD
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára