Odhalené / Revealed: Byty Tehelné Pole

Len v posledných dňoch sa začala výstavba nového Národného futbalového štadióna (NFŠ) a investor projektu, spoločnosť NFŠ vedená podnikateľom Ivanom Kmotríkom st. už uvádza do predaja komerčnú rezidenčnú časť projektu. V tesnej blízkosti NFŠ vyrastie obytný komplex Tehelné Pole.

Byty Tehelné Pole budú pozostávať z dvoch základných častí, nižšej 9-podlažnej a vyššej 24-podlažnej budovy. Tvarom budú reagovať na zakrivenie Bajkalskej ulice, od ktorej vznikne obchodný parter, ten však bude otvorený aj smerom k samotnému štadiónu, kde budova vytvorí nádvorie. V nižšej sekcii sa bude nachádzať 168 bytov a vo vyššej 166, pričom ponúkané sú jednoizbové až päťizbové byty s výmerami od 30 do 247 metrov štvorcových. Cenovky sa pohybujú približne od hodnoty 1800 eur na meter štvorcový. Architektúru stavby spracováva podobne ako u susediaceho štadióna štúdio Expoline architekta Karola Kállaya ml. a rovnaké sú teda aj termíny, t.j. výstavba už formálne začala a dokončená má byť do konca roku 2018.

Predaj bytov sa spustil len deň po slávnostnom začiatku výstavby NFŠ, v rámci ktorého sa I. Kmotrík vyjadril, že realizácia komerčných stavieb bude závisieť od situácie na trhu, no vzhľadom na fakt, že iní developeri vháňajú na trh tisíce bytov, je to v najbližšej dobe otázne. Realita však slová podnikateľa nepotvrdzuje a veľmi skoré spustenie tejto časti projektu veľmi dobre svedčí o tom, že skutočným zámerom nebolo stavať štadión, ktorý má sám o sebe veľmi minimalistické dimenzie, ale komerčné priestory v rámci jeho zázemia.

Zdroj / Source: Tehelné, a.s.
Zdroj / Source: Tehelné, a.s.
Zdroj / Source: Tehelné, a.s.
Zdroj / Source: Tehelné, a.s.
Zdroj / Source: Tehelné, a.s.
Zdroj / Source: Tehelné, a.s.
Zdroj / Source: Tehelné, a.s.
_____________________
Construction of the National Football Stadium begun just few days ago and the developer, NFŠ company led by the businessman Ivan Kmotrík sr., already started the sale of homes in the commercial part of the massive complex. Project called Byty Tehelné Pole will bring 334 homes in two buildings, lower with 9 floors and taller with 24 floors. Building is designed by Expoline architecture studio, just like the football stadium. During the official ceremony of the start of construction of the stadium, mr. Kmotrík said that construction of the commercial parts of the development is questionable, regarding the situation on Bratislava real estate markets. However, the reality shows the true purpose of whole stadium project - to build these commercial buildings for the profit of the private developer. 

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára