Construction update: Panorama Business II & III, 30.8.2016

Výstavba komplexu Panorama City, ktorá po dobudovaní rezidenčných výškových dvojičiek pokračuje administratívnymi budovami, napreduje. Developer J&T Real Estate má na budove Panorama Business II už takmer dobudovanú hrubú stavbu a na Panorama City III sa hĺbi jama pre základy. 

Panorama Business II

Panorama Business II, administratívna budova s 28.000 štvorcovými metrami, z ktorých podstatnú časť obsadí spoločnosť Johnson Controls, by mala byť dobudovaná v prvej polovici roku 2017. Projekt by mal dosiahnuť energetickú efektívnosť potrebnú pre certifikát LEED Gold a k príjemnému dojmu má prispieť aj vnútroblokový park, ktorý je už v realizácii a viditeľné sú prvé jednotlivé prvky tohto parku (napríklad chodníky). Park by mal byť sprístupnený už na jeseň tohto roku. Zdroj / Source: J&T Real Estate
Zdroj / Source: J&T Real Estate

Panorama Business III

Administratívny komplex vyrastie na križovatke Landererovej a Košickej ulice. Budova má dosiahnuť výšku 15 nadzemných podlaží, poskytnúť 22.000 štvorcových metrov administratívnych plôch, 380 parkovacích miest a ašpirovať na certifikát LEED Gold. V rámci tohto projektu by sa mala vybudovať aj nová cyklotrasa, ktorá prepojí Košickú ulicu s nábrežnou cyklotrasou. Výstavba by sa mala ukončiť počas prvého polroka roku 2018.

Zdroj / Source: J&T Real Estate

Komplex Panorama City by sa mal definitívne dokončiť až po dobudovaní budovy známej ako Triangel, ktorá bude pravdepodobne tvoriť architektonicky najpríťažlivejšiu súčasť celej zóny. Developerovi sa tak uvoľňujú ruky pre ďalší development oblasti, ktorým by podľa všetkého mala byť dlhoočakávané pokračovanie nábrežného komplexu Eurovea. Podľa vyjadrenia D. Stričkovej, hovorkyne spoločnosti J&T Real Estate, by mali byť detaily tohto pokračovania známe už v najbližších týždňoch. 

_____________________
Construction of Panorama City complex by the developer J&T Real Estate is advancing. After completion of Panorama City residential towers, office blocks Panorama Business II and Panorama Business III are under construction. First of them, Panorama Business II, is almost topped out and it should be finished in the first half of the year 2017. Building with 28.000 sqm of office space will be occupied mostly by Johnson Controls company and as a part of its construction, also the new park will be created by this Autumn. Panorama Business III will offer 22.000 sqm of office space and will be finished in the first half of 2018. At the moment, groundworks are going on. Whole complex will get the final look after completion of the third office building known as Triangle Offices. Further development of the area should continue by the second stage of Eurovea, which will be revealed probably in a few weeks.

(ag, foto: PhD)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára