Construction update: CityPark Ružinov & Apollis, 7.9.2016

V transformujúcej sa postindustriálnej lokalite na Mlynských Nivách sa v súčasnosti aktívne pracuje na dvoch väčších projektoch - CityPark Ružinov a Apollis. Od posledného updatu prešli obidve stavby výraznými zmenami. 

CityPark Ružinov

Na projekte, ktorý bol dlhú dobu pozastavený, sa už nejakú dobu aktívne pracuje. Veža B je už kompletne zasklená a spúšťajú sa práce na fasáde, pomaly sa začína aj výstavba veže C. Medzičasom sa búra podnož, ktorá mala pôvodne slúžiť ako nákupné centrum, namiesto toho sa budú služby koncentrovať v parteri a vznikne priestor pre zeleň a relaxačné zariadenia. Projekt realizuje stavebná firma Metrostav, ktorá ho prebrala po skrachovanom developerovi Denisra. Veža B by mala byť hotová v lete budúceho roku a veža C o ďalší rok. Dokopy sa tak v celom projekte bude nachádzať 549 bytov a apartmánov, z ktorých je už väčšia časť predaná alebo rezervovaná. Vďaka tomu lokalita príjemne ožije, čo sa ešte viac zvýrazní aj po dobudovaní susedného projektu Jarabinky.


Zdroj / Source: Metrostav

Apollis

Apollis predstavuje jeden z rady projektov, v rámci ktorých sa bývalé administratívne budovy menia na bytové domy. V tomto prípade rekonštrukcia niekdajšej banky napreduje a pracuje sa už na fasádach, pričom časť z nich je už hotová. Developer Macho, s.r.o. tu pripravuje 80 bytov, na prízemí by mal fungovať aktívny parter. Projekt na rušnej Prievozskej ulici bude dokončený do konca tohto roku, stavebne hotová je už kancelárska časť projektu. V blízkosti sa nachádza ešte niekoľko nevyužívaných alebo slabo využívaných administratívnych budov. Podľa našich informácii sa najbližšie chystá rekonštrukcia niekdajšieho sídla Orange, charakteristického najvyšším kruhovým podlažím, so zachovaním administratívnej funkcie. 

Zdroj / Source: Macho, s.r.o.

____________________
Two larger projects in the transforming industrial area of Mlynské Nivy are currently under construction - CityPark Ružinov and Apollis. City Park Ružinov, residential project of three towers, was on hold for a long time, however, now the construction works are going quickly and the changes are already visible. Tower B has all the windows installed and works on façades are starting, Tower C starts rising and the base, planned as shopping gallery, is being demolished in order to make space for the green relaxation areas. Development by Metrostav with 549 homes will be fully completed in Summer 2018. Apollis, reconstruction of former office building, is nearing completion. Some of the façades are already finished and whole building with 80 homes should be completed by the end of this year. The developer is Macho, s.r.o. 

(ag, foto: Fowner)

Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára