Construction update: Tammi, 8.9.2016

Fínsko - slovenský developer YIT dokončuje druhú fázu rezidenčného projektu Tammi v Dúbravke a pokračuje výstavbou predposlednej - tretej fázy projektu.

Druhá etapa, ktorá ponúka 85 bytov vo výmerách od 26  až do 94,6 m² sa aktuálne dostáva do záverečnej fázy. Dvojicu 6-7 podlažných budov, ktoré sú spojené parterom čaká kolaudácia už na jeseň tohto roka. Momentálne sú v ponuke posledné tri voľné byty. Prví obyvatelia by sa mali do druhej časti Tammi nasťahovať už v závere tohto roka. 

V apríli tohto roka začal developer aj s výstavbou tretej etapy tvorenou jednou 9-podlažnou budovou s 89 bytmi. Rovnako v apríli sa spustil aj predaj bytov. V tretej fáze sa nachádzajú jedno- až štvorizbové byty v cene zhruba od 1 850 až do 2 266 EUR na meter štvorcový. Hrubá stavba predposlednej etapy by mala byť hotová do apríla budúceho roka s predpokladanou kolaudáciou na záver roka 2017. Okrem bytov ponúka YIT v menšom množstve aj kancelárske priestory. Medzi jednotlivými bytovkami sa vytvoria vnútrobloky, ktoré doplní drobná architektúra ako lavičky, zeleň, či detské preliezky.

Tammi počíta aj s výstavbou štvrtej etapy, ktorá bude taktiež rezidenčného charakteru. Tá bude situovaná medzi prvou a treťou etapou, bližšie k Saratovskej ulici. Z architektonického a funkčného hľadiska bude nadväzovať na existujúce etapy, ktoré hmotovo doplní. Termín výstavby poslednej etapy ešte nie je známy. 

V tesnom susedstve na konci Dúbravky je aktuálne rozostavaných viacero developerských projektov. Rozvoj lokality nabudený otvorením nákupného centra Bory nakopol developerov v lokalite a tá sa v súčasnosti mení na nepoznanie. Oproti Tammi vyrastá rovnako rezidenčný projekt Dúbravy od Corwinu, ktorý ponúkne 268 bytov v celkovo ôsmich bytovkách. Ďalšie byty pribúdajú pri konečnej električiek v projekte TuJeToIn od Bencontu, ako aj na druhej strane Saratovskej ulice v projekte Záhradné vily od Archikódu, v lokalite známej ako Brižite,3. etapa. Zdroj: YIT Slovensko
Celkový pohľad. Zdroj: YIT Slovensko
__________________
PhD
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára