Blumental pokračuje druhou etapou

Projekt Blumental medzi Radlinského a Mýtnou ulicou pokračuje svojou druhou etapou. Developer Corwin Capital nadobudol právoplatné stavebné povolenie a začína stavať. Zároveň sa spúšťa aj predaj bytov.

Druhá etapa projektu vyrastie v nadväznosti na prvú etapu na Radlinského ulici. Developer v nej ponúka 75 jedno- až päťizbových bytov. Tie sa pohybujú zhruba od 2 900 EUR za meter štvorcový. Okrem obytnej časti pribudne aj kancelárska výšková budova umiestnená bližšie k Račianskemu mýtu. Spolu s prvou etapou vytvorí pokračovanie projektu malé námestie otvorené k Radlinského ulici, ktoré bude slúžiť aj ako spojnica s Mýtnou ulicou. Druhá etapa tak funkčne a hmotovo dotvorí Radlinského ulicu, ako aj celú lokalitu. Predpokladaný termín dokončenia druhej etapy sa predpokladá na záver roku 2018.

Prvú etapu, ktorá je vo výstavbe od jari 2015 by mal developer dokončiť už v závere tohto roku. V rámci prvej fázy, ktorá je situovaná na Mýtnu ulicu, pribudlo 112 bytov v piatich spojených blokoch a jedna kancelárska budova, ktorej dokončenie uvádza developer na prvý kvartál budúceho roku.

Celý projekt vyrastá v niekdajšej priemyselnej lokalite na mieste tabakovej továrne. Továreň na tomto mieste bola založená v roku 1851 a slúžila do polovice minulého storočia, kedy sa celý areál stal súčasťou štátneho podniku Tesla, ktorý sa zaoberal výrobou elektrotechnických a elektronických prístrojov. Areál slúžil podniku až do 90-tych rokov, od kedy budovy začali postupne chátrať. Podobný osud konverzie priemyselnej lokality na multifunkčnú lokalitu stihol aj susedný Stein, ktorý je pod taktovkou dvojice investorov YIT (rezidenčná časť) a AMW Development (komerčná časť).

Okrem Blumentálu developuje Corwin Capital aj rezidenčný projekt Dúbravy na konci Dúbravky, kde sa aktuálne budujú prvé štyri bytovky z celkovo ôsmich. Na Devíne zasa dokončuje komornejší projekt Záhrady Devín pri vstupe do mestskej časti.

Zdroj: Corwin Capital
Zdroj: Corwin Capital
Corwin Capital

_____________________

(PhD)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára