Odhalené / Revealed: Park pod Kolibou

V nedávnom článku sme priniesli prehľad projektov v okolí Koliby a spomenuli sme aj projekt Park pod Kolibou. Developer, spoločnosť Vinohradis Villas, s.r.o., však len nedávno začal projekt promovať a spustil aj predaj bytov v tomto rezidenčnom komplexe. V súvislosti s tým sú známe aj nové informácie a vizualizácie projektu. 

Už z prvotných návrhov je zrejmé, že Park pod Kolibou pozostáva z troch základných celkov - na najvyššej časti pozemku je osadená Korunná vila, z východnej strany bytový dom nazvaný Kaskády pod Kolibou a spoločne zvierajú parkovo upravené nádvorie, ktoré dalo názov aj celému projektu. Kaskády pod Kolibou developer označuje za sedem spojených mestských viladomov, pričom deklaruje vysoký štandard a súkromie, ktoré je dané umiestnením maximálne troch bytov na každom zo štyroch podlaží. Ešte vyšší štandard by však mal byť k dispozícii v rámci Korunnej vily, kde je ponúkaná možnosť úpravy dispozície na mieru a po osobnej konzultácii s architektom. Kľúčovou kvalitou projektu však má byť park, v rámci ktorého sa budú nachádzať komunitné záhrady, voľná oddychová zóna, jazierko, ktoré zároveň bude plniť funkciu zberu dažďovej vody z pozemku, a nakoniec športová zóna s niekoľkými ihriskami pre rozličné športy. Podľa starších informácii by v komplexe malo byť dohromady 59 bytov. Developer si podľa všetkého uvedomuje aj nepriaznivý stav prístupových ciest v lokalite a spoločne s ostatnými aktérmi v území, pripravujúcimi projekty Rezidencia Nová Koliba a ELEVEN, spúšťa realizáciu rozšírenia a úprav Tupého ulice. 

V článku venovanom stavebnému vývoju na Kolibe sme sa vyjadrili kriticky ku zániku tradičnej panorámy vinohradov, ktoré majú v prípade Bratislavy nielen krajinársky, ale aj kultúrny význam. Na druhej strane, keď sa už nový development realizuje, je dobré, že sa realizuje vo vysokej kvalite, čo bude zrejme platiť aj o Parku pod Kolibou. Za architektúrou stojí overené a kvalitné štúdio Bogár Králik Urban, vlastného architekta majú aj zelené úpravy, ktoré sú zastrešované oceňovaným ateliérom záhradnej architektúry DUMA. Začiatok výstavby očakáva developer na jeseň tohto roku, dokončená by mala byť v priebehu roku 2018.

Zdroj / Source: Vinohradis Villas, s.r.o.
Zdroj / Source: Vinohradis Villas, s.r.o.
Zdroj / Source: Vinohradis Villas, s.r.o.
Zdroj / Source: Vinohradis Villas, s.r.o.
Zdroj / Source: Vinohradis Villas, s.r.o.
Zdroj / Source: Vinohradis Villas, s.r.o.

________________________
In the recent article, we wrote about development on Koliba hill. We also mentioned the project Park pod Kolibou (Park under Koliba), which just started being promoted by the developer, Vinohradis Villas company. Park pod Kolibou will consist of three parts - on the highest point of the plot, the so-called Crown Villa with the most luxurious apartments will take place. On the eastern edge, a house called Cascades under Koliba will be built and they will be linked together by the park, which gave name to the whole development. According to the older information, 59 homes should be created within this development. Altough we were quite critical about the massive construction boom on Koliba hill because of the loss of traditional Bratislava panorama with vineyards, insufficient amount of social infrastructure and public spaces as well as traffic infrastructure, it's good that at least the developments are of high quality, as is the case of Pak pod Kolibou. The project is designed by renowned studio Bogár Králik Urban and also the park has its own architect, award-winning studio DUMA. Construction of the project should start this autumn and to be finished in the year 2018. 

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára