Odhalené / Revealed: Nuppu

Developer s fínskymi koreňmi YIT odhaľuje ďalší zámer. V mestskej časti Ružinov vznikne namiesto pôvodne pripravovaného obytného komplexu Bergamon nový projekt, nazvaný Nuppu.

Pôvodný Bergamon predstavoval rozsiahly bytový komplex, ktorý pôvodne developovala spoločnosť patriaca do portfólie firmy Mota-Engil, ktorá v Bratislave realizuje projekt Perla Ružinova. Koncom minulého roka však projekt prebrala spoločnosť YIT, ktorá následne začala pracovať na úpravách a prispôsobení zámeru súčasným požiadavkám. Nuppu, čo po fínsky znamená Púčik, však vychádza z pôvodného konceptu, ktorým je riadková zástavba jedenástich bytových domov, zoskupených okolo centrálnej parkovo upravenej plochy, zaarchitektúrou zároveň stojí aj pôvodný ateliér 3M. Dokopy by sa v komplexe malo nachádzať približne 800 bytov, pričom ponúkané budú 1-izbové až 4-izbové jednotky s výmerami od 42 po 88 metrov štvorcových. Predaj bytov ešte spustený nebol, no očakávame ho už čoskoro. Developer uvádza, že realizácia by sa mala začať ešte tento rok. 

YIT v poslednej dobe graduje svoje aktivity v Bratislave. V Dúbravke realizuje projekt Tammi, vo vnútornom meste svoj vlajkový projekt Stein2 a veľkú pozornosť púta aj svojimi aktivitami v areáli priemyselného komplexu Cvernovka, kde už začal revitalizáciu bytového domu na Páričkovej ulici (Pari). Tento areál by sa podľa plánov spoločnosti mal premeniť na živú mestskú štvrť, kontroverzie však vyvoláva nedávne búranie dielne z roku 1910 a nasledovať by mala ešte Budova hygienických zariadení, pričom tieto objekty sú podľa developera odvolávajúceho sa na vyjadrenia odborníkov nehodnotné. Aj v prípade Nuppu ide o premenu niekdajšieho priemyselného areálu, našťastie však v tomto prípade rozhodne nejde o nijaké vzácne budovy a Nuppu tak bude jednoznačným prínosom.

Zdroj / Source: YIT
Zdroj / Source: YIT
Zdroj / Source: YIT

_______________________
Another development by the Slovak-Finnish developer YIT starts as the project Nuppu, previously known as Bergamon, is finally revealed. Bergamon was bought from the original developer in the end of the last year and since then YIT worked on redesign and rebranding. Conceptually it is the same project, even with the same authors (architecture studio 3M), consisting of eleven houses placed around the central green area with cca 800 homes. The sale of the homes did not yet start altough we expect it to start soon. YIT also intends to start the construction this year. The developer is still more and more active on Bratislava real-estate market, working on Tammi development in the borough of Dúbravka, Stein2 in the inner city or Cvernovka (Pari), which is quite controversial due to recent demolitions of the historical industrial structures. Luckily, area of Nuppu does not contain any valuable object so this development will be definitely a positive contribution.

(ag)

Zdieľať na Google Plus
    Blogger koemntár
    Facebook komentár

1 komentárov: