Obnovujú sa práce na projekte Mendelsohn

V mestskej časti Podunajské Biskupice, ktoré sú vzhľadom na svoju okrajovú polohu miestom lokalizácie skôr dostupnejších zámerov, čo sa odráža aj na ich architektúre, sa obnovili práce na už dávnejšie rozostavanom zámere Mendelsohn. Tento projekt už v tom čase pútal pozornosť svojou architektúrou, ktorá pozitívne vybočovala z bežnej úrovne novostavieb v tejto časti Bratislavy.

Mendelsohn bol projekt bytového domu s desiatimi podlažiami a 60 bytmi, nazvaný podľa významného nemeckého architekta Ericha Mendelsohna, ktorého tvorbou bola inšpirovaná aj architektúra objektu. Za tou stojí slovenská architektka Andrea Klimko, ktorá má za sebou viaceré skvelé realizácie. Bytový dom by sa nepochybne stal architektonickou dominantou Kazanskej ulice, postupne vznikajúceho bulváru, trpiaceho však nízkou kvalitou architektúry i verejných priestranstiev. Projekt rozostavala investorská spoločnosť Darvos, ktorej sa podarilo dokončiť základovú dosku, no po vypuknutí krízy sa z projektu stiahla a doteraz sa na pozemku nič nedialo.

To sa však zmenilo s príchodom nového developera Bencont Development, patriaceho do portfólia skupiny Bencont Group, ktorý v susedstve buduje projekt Valerián a je medzičasom už aj vlastníkom pozemkov pod Mendelsohnom. Na pozemku sa objavil žeriav a zariadenie staveniska a uzavrela sa časť vozovky, takže sa dá čoskoro očakávať aktivita. Treba dúfať, že developer sa rozhodol ponechať pôvodný dizajn projektu a Podunajským Biskupiciam tak konečne pribudne ďalší bytový dom vysokej architektonickej úrovne. 

Zdroj / Source: Andrea Klimko Architects
Zdroj / Source: Andrea Klimko Architects

_______________________
Works on Mendelsohn development in the borough of Podunajské Biskupice are restarted. As Podunajské Biskupice are located on the edge of Bratislava, local developments are aiming usually on a wider target groups, what is reflected in their architecture. However, Mendelsohn was not such a case. Named after famous German architect Erich Mendelsohn and designed by Slovak architect Andrea Klimko, it could be a landmark for this part of Bratislava. The original developer Darvos started working on the building with 60 homes and ten floors, but after the start of the crisis, works were halted. Now the developer Bencont Development acquired the project and it seems that Mendelsohn is restarted. We just hope that the new developer will keep the original design and Podunajské Biskupice will get another building of high architectural quality. 

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára