Na návšteve v Panorama City / A visit in Panorama City

V panoráme Bratislavy už nejakú dobu dominuje dvojica výškových budov Panorama City, ktoré vďaka 34 podlažiam a výške 108 metrov tvoria najvyššie obytné budovy na Slovensku. Developerom rozsiahleho projektu, ktorý zahŕňa 606 bytov, je spoločnosť J&T Real Estate, ktorá aj vďaka rozsiahlej marketingovej kampani a agresívnej cenovej politike vypredala viacmenej všetky byty, ktoré sa majiteľom odovzdávajú postupne od marca tohto roku. Hoci mnoho bytov je obývaných, ďalšie sú ponúkané na predaj či prenájom. Vďaka ochote realitnej kancelárie Herrys nám bolo umožnené navštíviť jeden z takýchto bytov a čitatelia Bratislava YIMBY tak môžu nahliadnuť dovnútra jedného z najvýznamnejších projektov v meste posledného obdobia.


Navštívili sme byt, resp. apartmán 5 vo veži 2 na 29. poschodí. Išlo o dvojizbový apartmán s výmerou 54,37 metrov štvorcových, loggiou o výmere 2,49 metra štvorcového a k bytu je aj pivničná kobka s 3,55 štvorcovými metrami, čo dokopy činí 60,41 metrov štvorcových úžitkovej plochy. Priestor je zariadený v štandarde s dokončenou kúpeľňou, chýba však ešte kuchyňa. Apartmán má takisto predprípravu pre klimatizáciu, ktorá zatiaľ nie je nainštalovaná. Klient môže požiadať o ďalšie zmeny, napríklad zasklenie, jeho výzor je však regulovaný developerom projektu. Po obhliadke bytu jednoznačne konštatujeme, že najväčšou devízou tejto nehnuteľnosti sú výhľady, a hoci je apartmán orientovaný na sever, neuberá mu to na svetlosti. Pokrivkáva kvalita prevedenia práce, ktorá nezodpovedá deklarovaniu Panorama City ako luxusnej nehnuteľnosti. Realitná kancelária tento byt ponúka za 185.000 eur vrátane DPH, k bytu sa dá dokúpiť aj parkovacie miesto za 20.000 eur.

Viac informácii a fotiek interiéru tohto apartmánu: Oficiálna stránka RK Herrys.Výhľady z apartmánu / Views from the apartment:
Okrem toho nám bolo umožnené navštíviť aj byt na 32. poschodí s fantastickými výhľadmi na centrum mesta. Tento byt nie je v ponuke.


Výhľady z bytu na 32. poschodí / Views from the flat on the 33th floor:

Kým navštívený apartmán nás nepresvedčil o prvotriednej kvalite, spoločné priestory sú na tom výrazne lepšie. Tieto však nedokážu zakryť ďalší aspekt projektu - jeho rozsah a masovosť. O Panorama City sa nebude dať povedať, že ide o komorné bývanie, hoci s touto ambíciou projekt ani nepracuje. Jednoznačne pôjde o bývanie pre ľudí, pre ktorých je hlavné kritérium špičková lokalita a toto Panorama City spĺňa. Dvojičky vyrástli v oblasti novoformujúceho sa centra mesta s kompletnou ponukou služieb, z ktorých podstatná časť sa bude nachádzať aj priamo v parteri objektu. Svoje pobočky už okrem realitnej kancelárie Herrys otvorila ázijská reštaurácia, pribudnúť by mal sushi-bar, "urban café" či supermarket Terno. Do konca roka získa Panorama City aj úplne nový park na nádvorí pred objektom.

Spoločné priestory / Common space:
Panorama City má svoje chyby, no napriek tomu ide o veľkomestský projekt, ktorý vnáša do centra mesta viac života, čo je maximálne žiaduce. Vzhľadom na úspešnosť predaja, keď byty kupovali nielen investori, ale aj reálni ľudia za účelom bývania, daný koncept obytného komplexu očividne vyhovuje životnému štýlu mnohých. Vzhľadom na naozaj vynikajúcu lokalitu nepredpokladáme, že by sa osadenstvo bývajúcich dramaticky menilo a smerovalo k úpadku, na čo sa upozorňovalo v prípade iného podobného projektu, III Veže. Panorama City sa namiesto toho stane platnou súčasťou bratislavského downtownu.

Za návštevu Panorama City chceme poďakovať ochote aj profesionalite tímu v realitnej kancelárii Herrys.

____________________
Panorama City towers are some of the most significant towers in Bratislava skyline already for some time. Twin towers with 34 floors and 108 metres are the tallest residential buildings in Slovakia and the developer, J&T Real Estate, succesfully sold almost all of the 606 homes. Thanks to the real-estate company Herrys, we were able to visit one of the most important Bratislava developments of this time. We visited the one-bedroom apartment 5 on the 30th floor of Tower 2. This apartment covers 60,41 sqm of usable space (with loggia and basement) and offers great views over the future downtown. Ath the moment, it is for sale for 185.000 euros + plus 20.000 for parking lot (voluntary, for more information about this apartment see the official website of Herrys). We also visited the flat on the 33th floor, which is not for sale and it offers even more beautiful views. The common space of the building gives an idea about its massive scale, however, it is definitely a metropolitan development for the people who most value the location, which is superb. Panorama City will be a valuable part of the forming Bratislava downtown. 

We would like to thank for the willingness and professionality of the real-estate company Herrys, which allowed us to visit Panorama City.

(ag, foto: Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára