Construction update: Valerián, 15.8.2016

Výstavba bytového komplexu Valerián na Kazanskej ulici v mestskej časti Podunajské Biskupice sa dostáva do finálnej fázy. Projekt má dokončenú hrubú stavbu a developer Bencont Group tak zrejme stihne dokončiť výstavbu v avizovanom termíne, teda do konca roku 2016.

Valerián so 64 bytmi v dvoch osempodlažných objektoch, spojených parterom s prenajímateľnými jednotkami, dotvorí uličnú čiaru južnej strany Kazanskej ulice. Na tejto ulici vznikajú aj ďalšie obytné súbory - len nedávno bol v dotyku s Valeriánom dokončený bytový dom Ecohouse Kazanská a neďaleko spúšťa developer Valeriánu, Bencont Group, pozastavený projekt Mendelsohn, ktorý predtým patril inému majiteľovi. Spoločne tak prispievajú k premene Kazanskej na mestskú ulicu, čo je aj napriek nízkej architektonickej úrovni väčšiny projektov nepochybne pozitívny jav. 


Nové vyústenie Kvetinárskej ulice. New crossing with Kvetinárska st.
Nízka kvalita verejných priestranstiev je problémom Kazanskej ulice.
Low quality of public spaces is a problem of Kazanská st.
V popredí projekt Ecohouse Kazanská. Ecohouse Kazanská development in the foreground.
Zdroj / Source: Bencont Group
________________________
Construction of the residential complex Valerian on Kazanská st. in the borough of Podunajské Biskupice is reaching the final stage as the buildings were topped out. It seems that the developer, Bencont Group, will finish the construction at the planned date in the end of this year. Valerian contains 64 homes in two 8-floor houses, connected by the base with retail space. Together with the recently finished Ecohouse Kazanská development and restarted Mendelsohn by the same developer like Valerian, Kazanská st. is changing onto a real urban street.

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára