Construction update: Hájpark, 18.8.2016

Medzi Malým Draždiakom a dostihovou dráhou v lokalite známej ako Starý Háj, rastie už druhá etapa projektu Hájpark. Prvú fázu, ktorá sa rozbehla ešte v lete 2014, dokončil developer Imagine Development v marci tohto roku. Na trhu pribudlo 27 nových bytov v dvoch nízkopodlažných bytovkách. V parteri prvého domu bližšie k ulici vzniká priestor pre kancelárie developera Imagine Development, v druhom dome je vyčlenený priestor pre škôlku. V rámci prvej etapy vznikol medzi oboma domami vnútroblokový prírodný park s vysokým akcentom na detail a kvalitu. Vzniklo tu malé jazierko, studňa, malé premostenie, detské preliezky a na Bratislavu nadpriemerne kvalitný verejný priestor. Za architektúrou prvej etapy projektu stojí architektka Katarina Jágrová, ktorá získala skúsenosti vo vynikajúcej architektonickej kancelárii Richarda Rogersa (stojí za návrhmi: The Leadenhall v Londýne alebo 3 World Trade Center v New York-u).

Parkovanie v projekte zatiaľ zabezpečuje niekoľko desiatok parkovacích miest na povrchu. V rámci druhej fázy, ktorá je vo výstavbe od septembra minulého roku, sa vybuduje aj podzemná garáž, v ktorej si budú môcť aj obyvatelia prvej etapy zakúpiť parkovacie miesto. V garáži budú k dispozícii aj samostatné pivničné kobky. Na povrchu sa počíta s vybudovaním námestia s klubovňou pre obyvateľov. V druhej etape vznikne 81 bytov, k dispozícii budú aj prízemné byty s predzáhradkami a dva prenajímateľné priestory, v ktorých by developer rád videl kaviareň, alebo ambulanciu lekára. Dokončenie druhej etapy a zároveň celého projektu sa predpokladá na druhý štvrťrok 2017. Za dizajnom druhej etapy stojí ateliér GutGut.

Projekt Hájpark patrí k tomu lepšiemu, čo bratislavský development ponúka. Ľudská mierka projektu, príjemné prostredie a kvalita verejných priestranstiev sú veľkou devízou. Naopak za službami budú musieť obyvatelia Hájparku cestovať ďalej, keďže okolie toho veľa po tejto stránke neponúka. Pre Bratislavu je však projekt určite prínosom. Imagine Development, ktorý v spolupráci s architektmi ŠeboLichý navrhoval aj neďaleký Nový Háj (v roku 2015 ocenený aj cenou za architektúru CE.ZA.AR), posunul projektom Hájpark vnímanie verejného priestoru opäť o niečo vyššie a je zárukou toho, že aj druhá etapa, ktorá je v súčasnosti ešte len v realizácii, dopadne aspoň tak dobre ako tá prvá.

Pohľad na dokončenú prvú etapu. Vizualizácia: Imagine Development
Pohľad na celý projekt. Vizualizácia: Imagine Development
Vľavo pohľad na druhú fázu, ktorá je vo výstavbe, vzadu je dokončená prvá fáza. Vizualizácia: Imagine Development
Námestie v rámci druhej fázy. Vizualizácia: Imagine Development

___________________

(PhD)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára