Weinhauer dokončia už v závere tohto roka / Weinhauer will be finished by the end of year

Na Jozefskej ulici medzi Námestím 1. mája a záhradou Prezidentského paláca vyrastá pilotný projekt od finančnej skupiny Proxenta. Rezidenčný projekt nazvaný Weinhauer, ktorý svojim názvom odkazuje na vinársku históriu mesta a lokality, ponúka celkovo 28 bytov a apartmánov. V ponuke sú dvoj- až štvorizbové byty (a apartmány) s výmerami od 57 až do 129 metrov štvorcových. Byty a apartmány sú rozdelené do dvoch blokov projektu. Blok A na 4 poschodiach ponúka jedenásť bytov a apartmánov a blok B na piatich poschodiach ponúka sedemnásť bytov a apartmánov. Dva bloky spolu vytvoria vnútroblok určený pre obyvateľov. Investor ponúka aj možnosť zakúpenia parkovacieho miesta v podzemnej garáži, cena jedného miesta je pre záujemcov o byt v cene 18 000 EUR s DPH.

Výstavba projektu sa začala ešte v polovici minulého roka, kedy sa zároveň spustil aj predaj bytov. Celkové dokončenie projektu Weinhauer je naplánované na záver tohto roku. Hoci architektonicky by si lokalita zaslúžila o trochu viac, projekt ako taký bude vhodne zapadať aspoň svojou mierkou, vďaka ktorej vhodne doplní uličnú čiaru. K oživeniu Jozefskej ulice pomôže aj živý parter v podobe obchodných prevádzok.

Skupina Proxenta odkúpila projekt od pôvodného vlastníka I.P.R. Slovakia, podobne ako aj projekt na Račianskom mýte. Spoločnosť I.P.R. mala dlhodobo problémy pri realizovaní svojich projektov, ako aj pri plnení záväzkov voči svojim veriteľom. Dlhodobo sa snaží dokončiť Zelenú kocku na Hodžovom námestí, či zrealizovať projekt novej Hlavnej železničnej stanice.

Aktuálny stav: 24.7.2016

Zdroj: Proxenta
Zdroj: Proxenta
Zdroj: Proxenta
___________________
Residential infill development called Weinhauer, rising on Jozefská street between Presidential Garden and 1st of May Square is rising and it should be finished by the end of the year. It is the first project of Proxenta financial group and it will contain 28 condos and apartments in total with sizes ranging from 57 to 129 sqm. Despite the not so high quality of architecture, Weinhauer will definitely contribute to the reviving of Jozefská st. thanks to the appropriate scale and active street level with retail space. 

(PhD)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára