V Ružinove sa spúšťa projekt Treenium

V mestskej časti Ružinov sa spúšťa výstavba projektu, ktorý má ambíciu vybočiť svojim riešením z bežného štandardu nových rezidenčných novostavieb v Bratislave. Developer Greefin Group, ktorý je zatiaľ známy projektami prevažne nižšieho štandardu, nedávno predstavil odvážny (možno až priodvážny) koncept výškovej budovy Treenium, ktorej vzhľad si berie inšpiráciu zo známej milánskej budovy Bosco Verticale (Vertikálny les), vyznačujúcej sa rozsiahlymi plochami zelene, ktoré sú integrálnou súčasťou architektúry domu. Hoci kvalitou bratislavský projekt samozrejme nedosiahne svoj milánsky vzor, i tak by mohlo ísť o veľmi zaujímavý prvok a inšpiratívny prístup k integrovaniu zelene do mestskej krajiny a architektúry aj pre ostatných developerov za predpokladu, že sa Treenium podarí zrealizovať.

Treenium vzniká medzi ulicami Gagarinova, Hraničná a Mierová, na doteraz nevyužívanom zostatkovom pozemku po bývalej zástavbe. Obytný komplex bude pozostávať z dvoch častí, nižšej s tromi nadzemnými podlažiami, kde sa bude okrem parkovacích kapacít nachádzať aj vybavenosť v podobe fitnesscentra a päť bytov, a vyššej, 18-podlažnej časti s 81 bytmi. Cenovky sú nastavené, s ohľadom na náročné architektonické riešenie a vyšší štandard, relatívne vyššie. Súčasťou tohto riešenie je aj zmieňovaná zeleň, ktorá je súčasťou balkónov a loggií vo forme kvetináčov s vlastnou závlahou. Strecha výškovej časti je využitá pre komunitné priestory domu so zelenou úpravou a priestormi pre deti či grilovanie. Na úrovni mierne vyvýšeného terénu by sa malo nachádzať zelené átrium, ale aj určitá občianska vybavenosť (kaviarne). Dizajn projektu vychádza z dielne architektonickej kancelárie Cakov + Partners, ktorá patrí k renomovaným slovenským štúdiám. Vo svojom výsledku pôsobí Treenium ako veľmi decentný projekt, ktorý bude aj vďaka svojmu prevedeniu výrazným oživením lokality. Stavebné práce na pozemku sa už spúšťajú, dokončenie by sa teda v ideálnom prípade dá očakávať v prvej polovici roku 2018.

Zdroj / Source: Greefin Group
Zdroj / Source: Greefin Group
Zdroj / Source: Greefin Group
Zdroj / Source: Greefin Group
Zdroj / Source: Greefin Group
Zdroj / Source: Greefin Group
Zdroj / Source: Greefin Group
Zdroj / Source: Greefin Group
_______________________
An unusual project is about to start rising in the borough of Ružinov. The developer Greefin Group, until now more a developer of low-cost residential developments, intends to build a highrise building with "living façade" inspired by famous Milanese project Bosco Verticale. A development called Treenium will consist of two blocks, one smaller with three floors and a taller block with 18 floors. The project will contain 86 homes and several amenities, such as private gym or roof terrace with leisure zone. The price tag is quite high for the area, however, it reflects the standard of architecture. Treenium is designed by a renowned Slovak studio Cakov + Partners. The construction of the project is about to start what means that in the optimist case it could be finished in early 2018. It will be definitely a great addition to the area and a good example, how could the developers integrate the greenery into the architecture and urban landscape. 

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára