Twin City Tower je už v príprave / Twin City Tower is already in preparation

Na pozemku medzi dokončovanou prvou a druhou fázou administratívneho projektu Twin City a križovatkou ulíc Mlynské Nivy a Karadžičova prebieha v tejto dobe pracovný ruch. Čoskoro sa totiž po získaní všetkých povolení začne výstavba ďalšieho administratívneho projektu, tvoriaceho tretiu fázu rozsiahleho zámeru Twin City, nazvaného Twin City Tower. Hoci ešte nebola spustená samostatná oficiálna stránka projektu, už sú známe niektoré základné informácie.

Ako prezrádza názov, pôjde o výškovú budovu s 24 nadzemnými podlažiami a 89,4 metrami, ktorá bude oválnou vertikálou vysunutá do križovatky, čím vytvorí zaujímavú pohľadovú dominantu z tejto strany a zároveň svojim tvarom nadviaže na architektonicky vysoko príťažlivú centrálu VÚB Banky na druhej strane ulice Mlynské Nivy. Súčasťou však bude aj 7-podlažná podnož, ktorá bude nadväzovať na veľmi podarené prvé dve fázy projektu, disponujúce industriálnym nádychom vďaka použitiu tehlami pokrytej fasády (najväčšej tehlovej fasády na Slovensku). Developer HB Reavis plánuje v rámci Twin City Tower priniesť 35.000 štvorcových metrov kancelárskych plôch. Dokončenie sa plánuje v roku 2018. 

Zdroj / Source: HB Reavis

HB Reavis už v rámci svojich bratislavských projektov začína pomaly zúročovať svoje skúsenosti z londýnskeho prostredia, ktoré sa zatiaľ prejavujú najmä v angažovaní britských architektov - v prípade Twin City Tower, na projekte asociuje londýnske štúdio John Robertson Architects, spoločne s autormi prvých dvoch fáz Siebert + Talaš a vlastnou projektovou divíziou HB Reavis CEPM. Nová bratislavská výšková budova by zároveň mala priniesť ekologické benefity a pobytové zelené strechy, čo je taktiež veľmi bežné v britskom hlavnom meste. Ohlásené boli taktiež investície do okolitých verejných priestranstiev a infraštruktúry, vzniknúť by mala napríklad relaxačná exteriérová plocha v rozsahu 6.000 metrov štvorcových. HB Reavis pripravuje v blízkej dobe spustenie aj ďalších projektov, predovšetkým dlhoočakávanú prestavbu Autobusovej stanice. Bolo by skvelé, keby nové zámery viac vychádzali z oveľa kvalitnejších a pokročilejších vzorov v Londýne a pretransformovali HB Reavis na špičkového developera nielen rozsahom investícii, ale aj ich kvalitou. 

Zdroj / Source: HB Reavis
Zdroj / Source: HB Reavis
Zdroj / Source: HB Reavis

Aktuálny stav (22.7.2016)
__________________________
Works are already visible on the lot next to the finished or almost finished first and second stage of Twin City office development. Construction of another office building, Twin City Tower, is about to start soon. Twin City Tower will be 89,4 metres tall highrise with 24 floors, providing 35.000 sqm of office space. The developer, HB Reavis, is already using some of its London experiences (as it is highly active also on London real-estate market), what means that British architects from John Robertson Architects office are collaborating on the design, roof gardens should create a recreational spot for the employees as it is usual in London, and another public spaces and pocket parks will be created around the tower. Twin City Tower should be finished in the year 2018. 

(ag, foto: PhD)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára