Nový projekt / New project: Meander

Keďže masívna výstavba prebehla na karloveskom sídlisku Dlhé Diely už v minulosti a väčšina väčších plôch sa vyplnila, v poslednom období pribúdajú v oblasti skôr menšie a komornejšie projekty. Po nedávno ohlásenom zámere Skalka Rezidencia bude najnovším prírastkom v oblasti ďalší menší projekt, Meander

Meander vyrastie v blízkosti križovatky komunikácie Dlhé Diely III s Devínskou cestou, naproti inému nedávnemu projektu nazvanému Rezidencia Romantika (sic!). Názov Meandru zrejme vyplýva z architektúry domu, ktorej bude dominovať zalamovaná západná fasáda. Rezidenčný objekt bude mať štyri podlažia a dokopy jedenásť dvoj- až štvorizbových bytov, z hľadiska dispozícii zaujme (negatívne) predovšetkým byt 1A na druhom prízemnom podlaží, ale aj použitie sádrokartónových stien v rámci vnútorných (aj medzibytových) priečok. Developer, ktorým je spoločnosť Greefin Group (ktorá najnovšie naštartovala ambiciózny projekt Treenium), nastavil cenovky výrazne nad hodnotu 2000 eur na meter štvorcový. Stavebné práce na projekte už začali, v závislosti od tempa prác by mohol byť dokončený už koncom roku 2017. Meander tak ďalej prispeje k postupnej premene svahov nad Dunajom s poloprírodným charakterom na obytnú oblasť, čo je však vzhľadom na absolútne chýbajúcu kvalitnejšiu inštraštruktúru (chodníky, obchody a v podstate aj spevnené či udržiavané cesty) v tejto chvíli skôr nežiaduce. 

Zdroj / Source: Greefin Group
Zdroj / Source: Greefin Group
Zdroj / Source: Greefin Group
Netradičný pôdorys bytu 1A. Unusual floorplan of the flat 1A. Zdroj / Source: Greefin Group
________________________
Another rather small project is about to rise in Dlhé Diely, a residential neighborhood in Karlova Ves district. A residential development called Meander will contain 11 homes with 1 to 3 bedrooms on 4 floors. The developer Greefin Group (who just recently started an ambitious project Treenium) already started the construction, which could be finished by the end of 2017. Meander will be another addition to the semi-natural area, changing it onto residential quarter. 

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára