Construction update: Greenvia, 7.7.2016 (special update)

V rýchlo sa rozvíjajúcom severozápadnom okraji Bratislavy aktuálne rastie viacero projektov. Medzi tieto stavebné aktivity môžeme zarátať aj rezidenčný projekt komornejšieho charakteru Greenvia, od spoločnosti ISMONT. Projekt Greenvia odkúpený od pôvodného vlastníka Conwert je rozdelený na dve časti. Prvú časť projektu lokalizovanú bližšie k Vápenickému potoku tvorí komplex deviatich viladomov, ktoré sú spojené spoločnou podzemnou garážou. V každom z viladomov sa nachádzajú tri byty, dva väčšie štvorizbové a jeden dvojizbový. Prízemný štvorizbový byt ma k dispozícii aj predzáhradku orientovanú práve na chránené územie okolo Vápenického potoka. Druhú časť projektu tvoria tri bytové domy A, B a C so štyrmi nadzemnými podlažiami, pričom posledné bude ustúpené. Projekt ponúkne viac ako 100 bytov, z ktorých má developer predaných už 75 a ďalších desať čaká na podpis zmluvy. K cene bytu prislúcha aj murovaná pivničná kobka. Byty sa ponúkajú ako holobyt, pričom za príplatok je možné požiadať o vyhotovenie štandardu. Klient má možnosť požiadať aj o dispozičné zmeny svojho bytu, tie sú od príplatku oslobodené. Parkovacie miesta sú v ponuke za 8 000 EUR v podzemnej garáži alebo za 4 000 EUR na povrchu.

Projekt, ktorý nadobudol právoplatné stavebné povolenie ešte v apríli 2015 a predaj spustil v novembri toho istého roku, predpokladá ukončenie prác a kolaudáciu počas leta 2017. Podľa slov M. Žitníka zo spoločnosti NEO Real, ktorá má na starosti predaj projektu, by hrubá stavba mala byť hotová už v priebehu septembra tohto roka. Aktuálne najpokročilejšia fáza výstavby je na bytových domoch. Na bytovke A už realizátor ISMONT dokončil druhé nadzemné podlažie, na bytovke B sa druhé podlažie ešte len buduje a na bytovke C je hotové zatiaľ len prvé nadzemné podlažie. V časti viladomy sa dokončuje spoločná podzemná garáž.

Projekt Greenvia nie je ani zďaleka jediným developerským počinom v tejto atraktívnej a developersky aktívnej lokalite. Cez cestu buduje developer Opera Sl Group úplne novú štvrť Pod Vŕškami, kde už stojí nová občianska vybavenosť v podobe BILLA predajne a niekoľko bytových a rodinných domov. Ďalším investičným zámerom v lokalite je aj projekt Záhorské Sady od developera Penta Investments, ktorá neďaleko smerom na mesto vybudovala obchodné centrum BORY a pokračuje vo výstavbe rezidenčnej časti projektu.
______________

Na záver by sa Tím YIMBY rád poďakoval M. Žitníkovi, ako zástupcovi spoločnosti NEO Real (predajca projektu) a zástupcovi realizátorskej spoločnosti ISMONT, za možnosť zúčastniť sa prehliadky po projekte.

Realizácia bytových domov.
Murované pivničné kobky, bytový dom A.
Spoločná podzemná garáž pre viladomy.
Zdroj: Greenvia
Zdroj: Greenvia
Tím YIMBY spolu so zástupcami realizátorskej spoločnosti ISMONT a spoločnosti NEO Real, ktorá je zodpovedná za predaj. Zdroj: Greenvia
Zdroj: Greenvia
Zdroj: Greenvia
_______________________
PhD
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára