Construction update: Apartmánový dom Žilinská, 24.7.2016

Svojho času sme písali o črtajúcom sa neúspechu projektu na Žilinskej ulici, ktorý developovala architektonická kancelária Jančina architekti. Rekonštrukcia a nadstavba menšieho nárožného objektu mala priniesť na trh 56 menších bytov s cenovkami okolo 3500 eur na štvorcový meter. V čase písania článku nebol z týchto bytov predaný ani jeden, pričom iné projekty v lokalite ich vypredávali jeden za druhým. Okrem toho, na pozemku sa zastavili stavebné práce a bolo tak očividné, že developer má s projektom Apartmánový dom Žilinská problémy. 

Medzičasom sa však situácia pohla našťastie dopredu. Stavebné práce na pozemku sa obnovili a pomaly rastie aj prístavba. Developer avizuje dokončenie objektu na marec 2017 a ak sa zachová súčasné tempo, azda sa to aj podarí, napriek tomu, že podľa webstránky projektu predaný stále nie je ani jeden byt a len desať ich je rezervovaných. Je pozitívom, že vo významnej centrálnej polohe tak nebude dlho strašiť polorozostavaný objekt, zároveň by však mal byť príbeh tohto projektu mementom pre ďalších nádejných developerov, že náročný biznis, akým real-estate development je, nie je pre každého dobrodruha.


Zdroj / Source: Jančina architekti
______________________
Some time ago we wrote an article (in Slovak) about the not-so succesful development on Žilinská st. where architecture office Jančina architekti started the reconstruction and extension of the older building onto an apartment house with 56 homes. Out of these homes, no one was sold and the construction was on hold, what was obviously a mark of problems of the developer. Since then, the situation changed and now it seems that that date of completion in March 2017 could be achieved. It is a good thing that there will be no unfinished structure in the important central location, however, the story of Žilinská Apartment House should be lesson for the other wannabe developers that real-estate is only for the experienced players. 

(ag, foto: PhD)

Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára