Prehliadka projektu UNIQ Staromestská

Dnes na obed sa Bratislava YIMBY zúčastnilo malej komornej prehliadky projektu Uniq Staromestská na rovnomennej ulici, od developera Cresco Group. Prehliadky sa zúčastnil aj samotný architekt projektu Ian Bogle, škótsky rodák a zakladateľ architektonickej kancelárie Bogle Architects, ktorý spolu so zástupcami developera sprevádzal malú skupinku novinárov po projekte. 

Projekt, ktorého výstavba začala ešte v máji 2015 sa aktuálne posúva do svojich záverečných fáz, pričom jeho celkové dokončenie sa predpokladá v závere tohto roku. Kancelárska budova so šiestimi nadzemnými a jedným ustúpeným podlažím ponúkne viac ako sedem tisíc metrov štvorcových kancelárskych priestorov a necelú tisícku pre retail. Aktuálne sa projekt nachádza v štádiu dokončenej hrubej stavby a montuje sa fasáda.

Staromestská Offices vzniká pod značkou UNIQ by CRESCO, čo v sebe spája unikátnu polohu v centre mesta, svetovú architektúru od špičkovej kancelárie Bogle Architects a unikátne moderné prevedenie. Je to práve lokalita, ktorá je hlavným determinantom komerčného úspechu projektu. Podľa slov zástupcu developera J. Jaroša je o priestory veľký záujem, a to najmä zo strany spoločností z oblasti služieb. Pridanú hodnotu bude dotvárať dizajnový nábytok spoločných priestorov a pre klientov aj možnosti parkovania. K dispozícii budú miesta pre bicykle, s možnosťou priameho vstupu k šatniam a sprchám. Projekt bude disponovať aj nabíjacími stanicami pre elektromobily, pre IAD je vyčlenených 138 parkovacích miest.

Časť strechy siedmeho ustúpeného a zároveň aj posledného podlažia bude zazelenená. Developer investíciu propaguje ako zelenú budovu najvyššej kategórie, pričom sa bude snažiť získať certifikát LEED na úrovni štandardu GOLD. Za pozitívum projektu, okrem skutočnosti, že sa jedná o nahradenie bývalého povrchového parkoviska budovou s mimoriadne vysokou architektonickou hodnotou, možno považovať aj prístup developera k okoliu. Cresco Group plánuje mierny zásah do priľahlej meniarne patriacej Dopravnému podniku Bratislava, ako aj do nevábneho oplotenia parkoviska medzi meniarňou a projektom Modrá guľa. Investor by tieto úpravy chcel stihnúť ešte pred ukončením projektu koncom tohto roku, čo však bude závislé aj od efektivity rokovaní s DPB. Okrem zúfalého stavu meniarne sa minulosťou stane aj hojný výskyt billboardov na nej. Celkové náklady na projekt administratívnej budovy Uniq Staromestská sú vo výške 20 miliónov EUR.

Na záver by sme chceli vyzdvihnúť ochotu developera a poďakovať sa mu za umožnenie prístupu tímu YIMBY do projektu. 

Aktuálny stav projektu (28.6.2016):


Architekt Ian BogleAktuálny stav meniarne patriacej DPB


Zdroj: Cresco Group
Zdroj: Cresco Group
Zdroj: Cresco Group
Zdroj: Cresco Group
Zdroj: Cresco Group
Zdroj: Cresco Group
Zdroj: Cresco Group
_______________________________
Thanks to the developer Cresco Group, YIMBY was recently offered an opportunity to visit the construction site of the office project UniQ Staromestská alongside few journalists and the architect, Mr. Ian Bogle. Office building with 7 floors, cca 7.000 sqm of office space and almost 1.000 of retail space will be finished by the end of this year. UniQ Staromestská will also contain several features, making it a top-notch office building - except of central location, ecological solutions, including LEED Gold certificate, bike facilities or green roof, and also improvements to the neighboring area. Together with a design by a renowned architect, UniQ Staromestská could be really an unique building on Bratislava office market. 

PhD
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára