Petržalský report, máj 2016

Pozdĺž novovybudovanej električkovej trate do Petržalky panuje čulý stavebný ruch. Na pomerne malom priestore aktuálne operuje viacero developerov naraz.  Projekt obnovy Starého mosta, vybudovanie prvej etapy petržalskej radiály a dostupné hypotéky (úrokové miery hypoték sú pod 2%) nepochybne zohrali svoju rolu v tomto procese. 

Muchovo námestie

Prvým je projekt na Muchovom námestí, z ktorého je odvodený aj názov projektu. Tento rezidenčný projekt so 125 bytmi a apartmánmi developuje spoločnosť VI Group. Projekt, ktorého výstavba sa začala ešte v poslednom kvartáli roku 2015, by mal byť dokončený v druhom kvartáli roku 2017.

Zdroj: VI Group

Fuxova

Najradikálnejším zásahom do lokality je výstavba 24-poschodovej výškovej budovy od jedného z top hráčov na bratislavskom realitnom trhu - J&T Real Estate. Projekt Fuxova pomenovaný po rovnomennej pripravovanej ulici je taktiež rezidenčného charakteru. Celkovo ponúkne 276 jedno- až štvorizbových bytov vo výmerách od 34 m² až do 96,5 m². Developer spustil predaj koncom roka 2015, ceny bytov v prepočte na meter štvorcový sa tu pohybovali okolo 2 200 až 2 400 EUR/m². Aktuálne je v ponuke voľných posledných 41 bytov. Vzorové byty prezentuje developer vo svojom showroome na Pribinovej ulici oproti Panorama City. Parkovanie zabezpečí podzemná garáž s kapacitou 258 áut, na povrchu vznikne 51 parkovacích státí. V okolí objektu taktiež vznikne aj menší parčík s detským ihriskom. Dokončenie hrubej stavby je naplánované na jar 2017, majiteľom sa budú byty odovzdávať v závere roka 2017.


Zdroj: J&T Real Estate

Bytový dom Albero

Deväťpodlažná bytovka na Bosákovej od developera Divano je aktuálne už v lešení. Objekt ponúka 42 bytov a 2 mezonety, voľný je už len jeden byt a jeden mezonet. Projekt by mal byť dokončený už v závere tohto roku.

Zdroj: Divano

Polyfunkčný objekt Lužná


Výstavba pokračuje aj na Lužnej ulici, kde celú lokalitu výrazne mení spoločnosť Vodotika-MG. Projekt sa skladá z troch blokov A, B a C a šiestich až ôsmych podlaží, pričom sa celá stavba kaskádovito po podlaží zvažuje smerom k Bosákovej ulici. Prvý blok A bol skolaudovaný už v decembri 2015 (modrá budova), kolaudácia druhého bloku je naplánovaná na záver tohto roku (červená budova). Blok A a B ponúka spolu 69 bytov, všetky sú už vypredané. Posledný blok C ponúka 20 bytov, v predaji ešte nie sú. Dokončenie posledného bloku, ktorý je už v štádiu dokončenej hrubej stavby sa predpokladá v závere roka 2017.

Zdroj: Vodotika MG

____________________

(PhD)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára