Onkologický ústav svätej Alžbety sa bude rozširovať

Špičková úroveň zdravotnej starostlivosti patrí k základným atribútom miest s vysokou kvalitou života. Bratislava však zápasí celkovo s katastrofálnym fyzickým stavom pracovísk, čo sa následne odráža na kvalite poskytovanej starostlivosti a výrazne tak ovplyvňuje zdravie pacientov, teda aj obyvateľov mesta. O to viac sú potešiteľné investície v tejto oblasti. Po nedávno dokončenej výstavbe Nemocnice sv. Michala sa bude výrazne rozširovať a modernizovať aj ďalší zdravotnícky komplex v centre mesta - Onkologický ústav sv. Alžbety (OUSA), sídliaci na Heydukovej ulici.  

OUSA je neštátne zdravotnícke zariadenie, slúžiace potrebám predovšetkým onkologických pacientov. Areál pozostáva z komplexu budov z druhej polovice 20. storočia, ku ktorým v rámci aktuálneho projektu pribudne nový blok a staršie budovy sa budú rekonštruovať. Modernizácia ústavu by mala priniesť zvýšenie komfortu pacientov na lôžku, zlepší sa zázemie pre zdravotnícky personál, ale aj technické zázemie - realizovať by sa mali nové laboratória, diagnostické centrum, CT a v nadstavbe nový lineárny urýchľovač. Výstavba projektu by nemala výraznejšie obmedziť prevádzku zariadenia. Architektúru a projekt nového komplexu spracováva architektonicko-projektantská spoločnosť Helika, ktorá má v Bratislave aktuálne na starosti aj administratívny projekt Rosum. Hoci absencia súťaže zamrzí, komplex bude po architektonickej stránke určite na vyššej úrovni ako vyššie spomenutá Nemocnica sv. Michala, ktorá bola navyše verejnou investíciou. Projekt rozšírenia a modernizácie OUSA by sa mal dokončiť v roku 2017.

Zdroj / Source: Helika
Zdroj / Source: Helika
Zdroj / Source: Helika
Zdroj / Source: Helika
__________________________
Bratislava healthcare facilities are generally in a terrible condition, what results in a worse quality of healthcare services and lower quality of life as well. Because of that, investments into the buildings and facilities are more than welcome. After the recent completion of St. Michael's hospital, another healthcare complex in the center of the city, St. Elisabeth Oncological Institute, will be radically modernized and extended. Modernization and extension will improve the conditions for the pacients and medical staff and also the new technologies (diagnostics center, CT, linear particle accelerator) should be installed. Whole project, designed by architecture and planning company Helika, will be finished in 2017. 

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger koemntár
    Facebook komentár

1 komentárov: