Nový projekt / New project: Kubik

Na Odborárskej ulici 3 v Novom Meste pribudnú čoskoro ďalšie byty. Investičný zámer pomenovaný Kubik pochádza z dielne developera VI Group, ktorý je zároveň aj architektom. Existujúca staršia budova prejde rekonštrukciou a developer tu ponúkne 65 bytov a apartmánov, dominujú hlavne dvojizbové byty. Najlacnejší byt je v cene od 70 300 EUR, najdrahší stojí 132 900 EUR, v prepočte na metre štvorcové sa cenovky pohybujú zhruba od 1 700 EUR/m² až do 2 100 EUR/m² s DPH a 10% zľavou.  Developer rozdelil svoj projekt na dva bloky, pričom Blok B ešte v predaji nie je a v Bloku A, v ktorom je 31 bytov a apartmánov sú predané zatiaľ len štyri byty. Štart výstavby sa predpokladá na tretí kvartál tohto roku, ukončenie výstavby a kolaudácia by mali prebehnúť o rok neskôr, teda v treťom kvartáli 2017.

V lokalite okolo železničnej zástavky Bratislava Vinohrady vyrastá v súčasnosti viacero projektov. Na vedľajšej ulici, na skok od Kubiku vyrastá aj projekt Nobelova pomenovaný po rovnomennej ulici, projekt developuje Sitno Holding Real Estate. Na druhej strane Račianskej developuje jeden z najaktívnejších developerov v meste YIT svoj projekt Kivikko, či developer Lucron projekt Malé Krasňany umiestnený za depom DPB.

Zdroj/ Source: VI Group
Zdroj/ Source: VI Group
Zdroj/ Source: VI Group
Zdroj/ Source: VI Group

___________________
In an industrial area in Nové Mesto borough, new residential development was announced. A project called Kubik, by the developer VI Group, will bring 65 new homes in a reconstructed older building, located next to another residential development Nobelova. Project is divided onto two blocks, however, it should be reconstructed as a whole. The start of construction works is expected in 3Q of 2016 and should be finished in 3Q of 2017.  


(PhD)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger koemntár
    Facebook komentár

1 komentárov: