Einsteinova Business Center štartuje

V Petržalke, v tesnej blízkosti Starého mosta, štartuje výstavba kancelárskeho projektu Einsteinova Business Center. Na mieste časti bývalého tzv. lesíka na Krasovského ulici vyrastie dvojica budov prepojených podnožou. Nižšia Tower A bude mať 8 nadzemných podlaží a ponúkne niečo vyše 4 000 m² kancelárskej plochy, vyššia Tower B so 17 nadzemnými podlažiami ponúkne necelých 17 000 m² kancelárskej plochy. V oboch prípadoch sa kancelárie začínajú až od štvrtého nadzemného podlažia. K dispozícii bude aj 703 parkovacích miest, 504 ich bude situovaných vnútri budovy a necelá dvestovka pribudne vonku.

Za investíciou stojí rakúsky developer S Immo AG. Developer v rámci projektu prinesie aj rozličné zelené riešenia. Na streche štvrtého nadzemného podlažia pribudne zelená terasa, v objekte by mali byť elektrické nabíjacie stanice, okrem toho bude budova vybavená aj certifikátom BREEAM, ktorý garantuje pozitívny vzťah budovy k šetreniu energie. Decentná architektúra komplexu nesie rukopis kancelárie Siebert+Talaš, ktorá stojí aj za Eden Parkom pri Štrkovci či Twin City A a pripravovanou Stanicou Nivy na Mlynských Nivách. Projekt by mal byť hotový v priebehu roku 2018.

Investičný zámer v lokalite medzi diaľnicou na Einsteinovej a Sadom Janka Kráľa nie je nový. V minulosti tu chcela stavať spoločnosť International Property Development, ktorá je taktiež z Rakúska. Jej zámer postaviť na tomto mieste hotel sa však nestretol s pochopením aktivistov. 

Zdroj / Source: Siebert + Talaš
Zdroj / Source: S Immo AG
Construction update, 30.5.2016
_________________________
The construction of Einsteinova Business Centre has already started. The project between the highway on Einsteinova Street and Sad Janka Kráľa (Janko Kráľ Orchard) will consist of two buildings which will be connected by 3-storey base. The lower tower will have nine floors and the higher one eighteen floors. The whole project will offer almost 21 000 sqm of leasable office space. The project should by finished during the year 2018.

(PhD)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára