Construction update: Slnečnice, 22.6.2016

Slnečnice, aktuálne najväčší rezidenčný projekt v Bratislave od developera Cresco Group, napreduje a istým tempom už vzniká na juhovýchodnom okraji Petržalky celistvá štvrť. Projekt je rozdelený na dve základné časti - Viladomy, charakteristické nižšou, rozvoľnenejšou zástavbou vyššieho štandardu, a Mesto, kde vzniká hustá mestská bloková štruktúra. Urbanizmus Slnečníc, rovnako ako architektonické prevedenie jednotlivých domov, vychádza z pera úspešnej kancelárie Compass, čo je istou zárukou kvality a decentného výrazu projektu, hoci do budúcnosti by bol žiaduci aj cudzí zásah, aby sa predišlo prílišnej uniformite. Intenzívne práce aktuálne postupujú v obidvoch častiach.

Zóna Viladomy 

V zóne Viladomy sa dokončujú domy S7-S10, spolu 7 domov, ktoré po dokončení prinesú 426 nových bytov. Domy S7 by mali byť dokončené ako prvé už koncom tohto roka, S8 začiatkom nasledujúceho, S9 v 2Q 2017 a S10 v 3Q. Dá sa predpokladať, že developer následne rozostavia tretiu fázu s ďalšími bytovými domami, severne od v súčasnosti budovanej časti. Medzičasom však Viladomy postupne ožívajú - pribúdajú prvky občianskej vybavenosti, v zóne už otvorili kaviareň a jasle, pripravujú sa škôlka, reštaurácia, potraviny a zelovoc. Dobre fungujúce a dostupné služby sú základným predpokladom toho, aby sa zo Slnečníc stala skutočná súčasť mesta, nielen sídlisko. 


Zdroj / Source: Cresco Group

Zóna Mesto

V zóne Mesto zatiaľ rastie mohutný blok bytového domu A1, ktorý sám osebe bude obsahovať vyše 340 bytov, takisto ako dom A2, ktorý je už stavebne na úrovni terénu. Tieto domy sú obrátené na juh do novej ulice, charakterizovanej ako bulvár, kde by mala po dokončení pribudnúť rozsiahla občianska vybavenosť. Napriek tomu vzniknú aj samostatné objekty retailového centra, ktorých výstavba sa už pripravuje. V tejto časti územia sa aktuálne pracuje na výstavbe kruhového objazdu, ktorý zónu Mesto prepojí s komunikačnou sieťou. Dokončenie domu A1 sa očakáva v 2Q 2017, bytový dom A2 v 3Q 2018. Zdroj / Source: Cresco Group
Pomaly ožíva aj aktivita druhého developera v území - Avestus - na ďalšej časti projektu, keďže Slnečnice patria do rámca rozsiahleho zámeru Južné Mesto. Avestus oznámil plán vybudovať na západnom okraji územia Južného Mesta tzv. strip mall, nákupné centrum predmestského typu. Takéto projekty by sa však už v žiadnom meste 21. storočia objavovať nemali, čo je dané nárokmi na priestor, dopravu i funkciu. Slnečnice do istej miery vykazujú určité pozitívne prvky, hlavne živý variabilný parter s maloobchodnými jednotkami, a na týchto by mal stavať aj druhý developer v území.

___________________________
Construction of Slnečnice, the largest residential development currently under construction in Bratislava by the developer Cresco Group, is advancing. A massive project with thousands of new homes is divided onto two parts - Villa district with less dense and more comfortable housing units and City district with a dense block structure. In the Villa district, works are underway on S7-S10 houses, containing 426 new homes. This stage of project should be fully finished by 3Q 2017, afterwards we expect the start of construction of the third stage of Villa district. In City district, massive block of A1 is rising and soon will start growing also the block A2, which has reached the ground level. Together they contain almost 700 homes. A1 house will be delivered by 2Q 2017 or 3Q 2018 respectively. Meanwhile, first services are coming to the area. This is crucial for the development as it intends not to be solely a housing area, but living part of the city as well.  

(ag, foto PhD)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára