Predaj Bory Bývanie štartuje

Rezidenčná časť projektu Bory od developera Penta Investments, nazvaná Bory Bývanie, v severozápadnej časti mesta štartuje prvého júla s predajom prvých bytov. Prvá etapa rezidenčnej časti projektu ponúkne celkovo 340 bytov v desiatich bytových domoch s piatimi, resp. šiestimi nadzemnými podlažiami. Na trh sa uvedú jedno- až štvorizbové byty, pričom exkluzívnejšie štvorizbové byty, ktoré sa budú nachádzať na šiestom ustúpenom nadzemnom podlaží, budú k dispozícii len v troch domoch a ich celkový počet bude šesť. Výmera týchto bytov bude 115 m², k nim bude prislúchať aj terasa o rozlohe 100 m².

Predaj bytov spustí developer v dvoch tranžiach. V rámci prvej tranže uvedie developer do predaja prvých 169 bytov v piatich domoch. Prvých 30 záujemcov bude mať vrámci predpredaja možnosť si zakúpiť nehnuteľnosť za zvýhodnené ceny. Jednoizbové byty s výmerou od 33 m² budú k dispozícii od 59 500 EUR, dvojizbové od 88 000 EUR, trojizbové od 126 000 EUR a najväčšie štvorizbové byty sa budú predávať od 152 000 EUR. V projekte budú mať obyvatelia k dispozícii dva hektáre zelenej plochy, bežeckú dráhu s viac ako tristo metrami a crossfitové ihrisko. Zárukou dobrej kvality verejných priestranstiev je aj rukopis landscape architektov z kancelárie Marko & placemakers, s ktorou má investor skúsenosť z projektu Digital Park na Einsteinovej ulici. Developer sa taktiež zaviazal postaviť aj škôlku, ktorej výstavba by mala začať priebežne s koncom výstavby prvej etapy. 

K bytom je nutné si prikúpiť aj parkovacie miesto, ktoré bude v cene od 4 000 EUR. Táto politika Penty bola aplikovaná aj pri rezidenčnom projekte Pri Mýte, kde kúpa bytu bola taktiež podmienená kúpou parkovacieho miesta. Hoci sme skôr názoru, že tento krok znevýhodňuje potenciálnych klientov bez auta, zo strany developera je pochopiteľný aj vzhľadom na parkovaciu normu. V investičnom zámere pribudne celkovo 466 parkovacích miest, pričom 40% bude v podzemnej garáži a zvyšok na povrchu. Podzemné parkovacie garáže nebudú pod celým pozemkom zámeru, ale len pod jednotlivými bytovkami, čo vytvára prirodzený rastový terén pre zeleň a napomáha k zlepšeniu mikroklímy.

Developer Penta Investments aktuálne disponuje územným rozhodnutím na projekt. Výstavba by sa mala začať ihneď po získaní stavebného povolenia, čo developer odhaduje na jeseň tohto roka. Investičný zámer by mal byť hotový do 22 mesiacov od začatia výstavby. V lokalite tak zhruba do dvoch rokov pribudne 1 000 až 1 500 nových obyvateľov. Ich sťahovanie je naplánované na tretí kvartál roku 2018. Aktuálne je vo výstavbe infraštruktúra okolo prvej etapy, tá by mala byť hotová do konca tohto roku.

Aktuálny stav pozemku pre prvú etapu projektu, 30.6.2016
Aktuálny stav pozemku pre prvú etapu projektu, 30.6.2016. Výstavba infraštruktúry.
Vzorový dvojizbový byt so 46 m², balkón
Vzorový dvojizbový byt so 46 
Vzorový dvojizbový byt so 46 
Zdroj: Penta Investments
Zdroj: Penta Investments
Zdroj: Penta Investments
Zdroj: Penta Investments
Zdroj: Penta Investments
Zdroj: Penta Investments
Zdroj: Penta Investments

___________________
PhD
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára