Odhalené / Revealed: Stein2 Offices

Hoci sme sa Steinu2 venovali aj v poslednom článku, novinky naďalej pribúdajú - známa už je podoba kancelárskej časti projektu, na ktorom spolupracujú developeri YIT, ktorí majú pod palcom rezidenčnú časť, a spoločnosť AMW Development, ktorá realizuje kancelársku časť. Komplex Stein2 je už vo výstavbe, budujú sa podzemné podlažia, a to pod celým komplexom. Prvá etapa rezidenčnej časti bude vnútrobloková budova, no predpokladáme, že spoločne s touto prvou etapou sa bude zároveň budovať aj administratíva. 

Vizualizácie z dielne projektantskej firmy Synergies Architects, ktorí sú spriaznení s autorom Stein2, architektom Ivanom Kubíkom, zobrazujú kancelársky blok na nároží Blumentálskej a Legionárskej ulice, dvorovú časť, ale čiastočne aj symbol celého Steinu2, budovu tzv. Spilky, ktorá tvorí jediný zachovaný prvok z pôvodného pivovarníckeho komplexu. Hoci ťažko možno hodnotiť architektúru len z vizualizácii, je zrejmé, že celkové vyznenie administratívnej časti (a to aj oproti predtým prezentovanej verzii) je skôr nevýrazné a štandardné, pripomínajúce už iné bratislavské komplexy, napríklad druhú fázu Apollo Business Center, hoci jednoznačným pozitívom je dodržanie mierky okolitej zástavby (netreba zabúdať, že súčasťou prvých úvah o prestavbe Steinu boli výškové budovy na jeho mieste) a živý parter, vďaka čomu aj táto časť Steinu2 výrazne pomôže oživiť doteraz mŕtvu časť mesta. Budova, ktorá sa stane podľa všetkého sídlom poisťovne Uniqa, by mala vyrásť do pravdepodobne do roku 2017.

Zdroj / Source: Synergies Architects
Zdroj / Source: Synergies Architects
Zdroj / Source: Synergies Architects
___________________________
Finally the final renders of the office part of Stein2 complex are revealed. Stein2 is consisting of two parts, residential developed by YIT and administrative developed by the company AMW Development. The underground section of the complex is already under construction and we expect that alongside the first residential stage, a courtyard block of flats, also the office building will be built at the same time. Renders by Synergies Architects are presenting the streetfront as well as courtyard area, partially also the reconstructed building of so-called Spilka, the only remaining structure from the original brewery. Altough the level of architecture is not any special (compared also the the previous less-detailed version), office part of Stein2 development (which is obviously going to be headquarters for Uniqa insurance company) will definitely contribute to bring life to this area. The building should be finished probably in 2017.

(ag)

Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára