Odhalené / Revealed: AUGUSTUS

Už niekoľko krát sme priniesli fotografie z výstavby bytového domu na rohu Mickewiczovej ulice a Ulice 29. augusta. Ako bude nakoniec vyzerať sme dlho nevedeli, ale po spustení novej webstránky je konečne známy jeho budúci vzhľad. Projekt od developerskej spoločnosti 29A s.r.o. v spolupráci so stavebnou spoločnosťou ISE (developer projektu Mlynica) nesie oficiálny názov AUGUSTUS.

Ako bolo už dlhšie známe, budova bude mať dve podzemné podlažia a sedem nadzemných, pričom posledné dve budú ustupujúce. Z ponuky 37 dvoj až štvorizbových bytov uvádza developer k dnešnému dňu zatiaľ štyri predané a jeden rezervovaný (24.5.). Každý byt bude mať balkón, loggiu alebo terasu a na najvyššom poschodí sú v ponuke tri mezonetové byty. Na ulici pribudnú tiež tri nové obchodné priestory. V podzemí nájdeme 58 parkovacích miest a v uzavretom vnútrobloku je deklarovaných 700 metrov štvorcových zelenej plochy. Projekt by mal byť hotový do novembra roku 2017.

AUGUSTUS tak vyplní ďalšiu medzeru na Ulici 29. augusta, ktorá sa s novými projektami postupne sceľuje. Podobný obytný development Medický Park dokončili minulý rok len pár metrov odtiaľ. Spomínaný projekt dnes len menej komunikuje s ulicou, keďže veľká časť parteru ustúpila obslužnej funkcii - parkovaniu - a od ulice je oddelená len perforovanými oceľovými plochami, hoci s naznačeným parkovým okolím. Dve menšie prevádzky, z toho jedna neobsadená, sú v tomto prípade nedostatočné a pri pôvodných vizualizáciách bol parter objektu vyobrazený podobne ako v prípade projektu AUGUSTUS. Pevne veríme, že podobnou zmenou neprejde aj tento projekt a tento oživí ulicu novými službami. Majiteľ by z toho mohol očakávať v budúcnosti vyšší zisk aj v súvislosti s možnou realizáciou zámeru architektonického štúdia Šebo Lichý Architects, ktoré uvažuje s premenou blízkej Mickiewiczovej ulice na obchodný bulvár. 

Zdroj/Source: 29A s.r.o.
Zdroj/Source: 29A s.r.o.
Zdroj/Source: 29A s.r.o.
Zdroj/Source: 29A s.r.o.
Zdroj/Source: 29A s.r.o.
Zdroj/Source: 29A s.r.o.
Update: 25. 4. 2016
_________________________
AUGUSUS is a residential complex by the developer 29A on Ulica 29. augusta (29th of August Street). Visuals of the final look are now finally publicly available. The building offers 37 apartments, 58 parking spaces and 3 retail spaces. It will be 7-stories tall and 2 more floors will be underground. AUGUSTUS is supposed to fill another empty space and complete this part of the street. It should be finished by the end of 2017. A similar project nearby, Medický Park, has been finished last year, but there is only one retail space for a small coffee to go, not as published in the renders. We just hope that this won't be the case of AUGUSTUS.

Zdroj: bytyaugustus.sk
(Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger koemntár
    Facebook komentár

1 komentárov:

  1. Veľmi vkusný návrh pre danú lokalitu. Vytkol by som jedine vjazd do podzemných garáži, ktorý mohol byť radšej riešený autovýťahom a priestor, ktorý by sa tým uvoľnil by poskytol aspoň minimálny dvor so zázemím pre budúcich nájomníkov...

    OdpovedaťOdstrániť