Construction update: Pri Mýte, 30.4.2016

Máj odštartujeme prvým updatom z veľkej porcie fotografií z 30.4., ktorý je venovaný prevažne rezidenčnému projektu Pri Mýte. Finálna podoba prvej fázy sa už začína rysovať a rýchlo postupuje aj výstavba druhej fázy. Na prvej časti komplexu pozostávajúcej zo štyroch 6- až 8-podlažných bytových domov sú už dokončené všetky hrubé stavby, nainštalované okná a postupne sa začína realizovať inštalácia fasády, pracuje sa už čiastočne aj na exteriérových plochách. Táto fáza by mala byť hotová do konca roku 2016 a preberanie bytov by malo nastať v januári 2017. Druhá fáza s piatimi bytovými domami so šiestimi až dvanástimi nadzemnými podlažiami je aktuálne na úrovni 3.-4. podlažia. Druhá časť projektu by mala byť hotová presne o rok neskôr, v januári 2018. Tieto dve časti Pri Mýte spolu obsahujú 329 bytov. V budúcnosti by obytný areál mala doplniť ešte jedna budova, zarovno s Račianskou ulicou, pri ktorej sa pôvodne uvažovalo o funkcii garáže (hoci Pri Mýte samo osebe ponúka viac než dostatok parkovacích miest), podľa kuloárnych informácii sa tento plán prehodnocuje na mestotvornejšiu funkciu, napríklad kancelárie. 

Napriek tomu je však Pri Mýte solídny projekt. Developer Penta Investments zrealizoval pred výstavbou pomerne dobre obsadenú architektonickú súťaž, ktorej víťazom sa stal slovinský ateliér Arhitektura Krušec. Finálny dizajn projektu vzišiel z konzultácii s ďalším špičkovým slovenským ateliérom Vallo Sadovsky Architects, exteriérové priestory zas bude realizovať slovinská kancelária AKKA. Spojenie kvalitnej architektúry s ekologickými riešeniami vytvára z Pri Mýte jeden z najzaujímavejších súčasných bratislavských projektov. 

Zdroj / Source: Penta Investments
_____________________
For May, we prepared a massive update of various projects across the city. First construction update is dedicated to residential development Pri Mýte. Final look of the first stage consisting of four 6- to 8-floor buildings is already becoming visible - all buildings are topped out and the installation of the façades begun as well as exterior works. Second stage with five more buildings with height ranging from 6 to 12 floors is also progressing, now at the level of 3rd-4th floor. Finishing of the first stage is expected in the end of 2016, second should be delivered by the end of 2017. By now, most of the 329 homes are sold out what is definitely a result of good design (by Slovenian studio Arhitektura Krušec) and ecological solutions and also the location and price. The developer Penta Investments succeeded to create one of the most interesting Bratislava developments at the moment. 

(ag, foto: Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára