Construction update: Blumental, 26.5.2016 (special update)

Na Mýtnej ulici prebieha v plnom prúde realizácia polyfunkčného projektu Blumentál od developera Corwin Capital. Kancelárska časť prvej etapy je aktuálne v štádiu dokončenej hrubej stavby. Do dvoch týždňov sa predpokladá ukončenie hrubej stavby aj na rezidenčnej časti so 112 bytmi a tým aj dokončenie hrubej stavby na celej prvej etape projektu, ktorej výstavba sa začala ešte na jar roku 2015. Developer aktuálne vyčistil pozemok orientovaný na Radlinského ulicu, na ktorom by mala vyrásť druhá etapa Blumentálu. Corwin už má v rukách územné rozhodnutie, čaká sa len na stavebné povolenie, hneď ako bude k dispozícii, začne sa s prácami. Výstavba druhej etapy súbežne s prvou je mierna časová zmena oproti pôvodným plánom stavať po ukončení prvej etapy.

Zmeny nastali aj v harmonograme prác, ktoré boli vyvolané predsedníctvom Slovenskej republiky v Rade Európskej únie v druhom polroku tohto roku. Vzhľadom na skutočnosť, že počas predsedníctva nebudú povolené žiadne rozkopávky ulíc, musia sa týmto plánom uspôsobiť aj developeri, ktorí v meste majú svoju činnosť. Práce na Mýtnej ulici sa preto posunuli na skorší termín a developer tieto zmeny realizuje už teraz. Pôvodne boli práce na infraštruktúre na Mýtnej ulici plánované na záver výstavby popri dokončovacích prácach na prvej etape projektu, teda v druhom polroku.

Prvá etapa projektu by teda mala byť hotová do konca tohto roku. Celý zámer aj s druhou etapou by mal byť hotový v priebehu roku 2018. Okrem Blumentálu má Corwin v Bratislave aj ďalšie investičné aktivity. Za zmienku stojí napríklad práve sa rozbiehajúci projekt Dúbravy na konci Dúbravky, kde projekt bude konkurenciou Tammi od developera YIT (aktuálne realizuje druhú fázu z celkovo štvorfázového projektu). Okrem Dúbravy realizuje developer aj Záhrady Devín pri vstupe do rovnomennej mestskej časti. V roku 2016 sa v rámci podujatia ASB Gala stala spoločnosť Corwin Capital na základe hlasovania verejnosti cez portál ASB.sk developerom roka.

V tejto súvislosti by sme chceli aj my vyzdvihnúť profesionalitu a ochotu developera a poďakovať za ústretovosť v prípade prevedenia tímu YIMBY po projekte. 

Exteriér / Exterior

Interiér / Interior
Druhá fáza / Second stageVýhľady / Views
Zdroj / Source: Corwin Capital
_________________________
Construction of the first stage of Blumental development located on Mýtna st. is nearing completion. Office section of the project is topped out and the residential part with 112 homes should be topped out within two weeks. The developer Corwin Capital also cleared the plot on Radlinského st. where the second stage with more homes and office space should be built. The construction will start as soon as the developer gets all the approvals. The early start of the construction is caused by the coming Slovakia's European Union leadership, during which th key roads have to be available for use. Whole development should be finished by 2018. 

We would like to thank to the developer Corwin Capital for the opportunity to visit the construction site and producing this update. 

(PhD, foto: Fowner) 
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára