Slnečnice sa rozširujú / Slnečnice are expanding

Projekt Slnečnice sa naďalej rozširuje. Svojim konceptom aktuálne najrozsiahlejší stavebný zámer v Bratislave, ktorý po dokončení vytvorí úplne novú mestskú štvrť s cca 9000 obyvateľmi, je naplno rozbehnutý a developer, spoločnosť Cresco Group, aktuálne vrhá na trh ďalšie byty v dvoch nových rozostavaných objektoch. Slnečnice ako také pozostávajú z dvoch častí - zóna Viladomy predstavuje komornejšiu a rozvoľnenejšiu zástavbu s vyšším štandardom, kým zóna Mesto hustejšiu mestskú štvrť, orientovanú na širšie skupiny zákazníkov. Nové ponuky platia pre obidve zóny - kým vo Viladomoch to je dom S10, v Meste to je dom A2.

Dom S10 vo Viladomoch poskytne 117 jedno- až štvorizbových bytov vo forme doskovej šesťpodlažnej budovy, ktorá uzavrie výstavbu druhej etapy Viladomov (ako bude vyzerať tretia, si môžete pozrieť v našom článku). V parteri by sa mali nachádzať aj služby, developer predpokladá napríklad s prevádzkou škôlky. Cenovky v tomto dome by sa mali pohybovať okolo hodnoty 2300 eur za meter štvorcový. Objekt je už vo výstavbe, momentálne sa buduje druhé podlažie, dokončený by mal byť v 3Q 2017. V blízkosti sa dokončujú domy S7 a S8, S9 dosiahne hrubú stavbu do začiatku leta. V zóne Mesto sa začala výstavba vyššie spomínaného domu A2, ktorý bude identický s budovaným domom A1. Pribudne tak 12-podlažný objekt s 348 bytmi, cenovky sú na úrovni cca 2000 eur za štvorcový meter. Objekty v zóne Mesto budú mať aktívny parter orientovaný do "bulváru", zelené vnútrobloky a kvalitu života má podľa developera podporiť aj menšie športovo-nákupné centrum, ktorého výstavba začne už čoskoro. Veľkou výhodou bude nepochybne aj vybudovanie druhej etapy NS MHD (električky do Petržalky), ktorej konečná zastávka bude 400 metrov od domu A2. Výstavba A2 už taktiež začala, pripravuje sa zakladanie budovy (dokončenie plánované v 3Q 2018), dom A1 je na úrovni štvrtého nadzemného podlažia. Architektúru i urbanizmus celých Slnečníc má na zodpovednosti veľmi aktívny bratislavský ateliér Compass.

Slnečnice sú nepochybne ambiciózny zámer a developer neskrýva optimizmus. Podľa M. Pauera, šéfa predaja v Cresco Group, bol "...minulý rok veľmi silný, podarilo sa nám predať až 424 bytov v oboch zónach a majiteľov si našli aj posledné voľné rodinné domy. Tento rok bude, zdá sa, ešte silnejší. Len za prvé tri mesiace sme podpísali s klientami 165 zmlúv." Že je Cresco Group pri chuti, nakoniec dodáva aj výkonný riaditeľ Ján Krnáč: "Vo výstavbe máme aktuálne viac ako 1000 bytov, čo je najviac v doterajšej histórii Cresca." Nedávno bola okrem toho zverejnená nová webstránka, ktorá obsahuje ďalšie vychytávky, napríklad live stream výstavby či niekoľko nových vizualizácii.

Dom S10. S10 house. Zdroj / Source: Cresco Group
Domy A1 a A2. A1 & A2 houses. Zdroj / Source: Cresco Group
Zóna Mesto - celkový pohľad. City neighborhood - general view. Zdroj / Source: Cresco Group
Zóna Viladomy - celkový pohľad. Viladomy neighborhood - general view. Zdroj / Source: Cresco Group
Slnečnice - celkový pohľad. Slnečnice - general view. Zdroj / Source: Cresco Group
____________________________
Slnečnice development in Petržalka district is growing. The developer, Cresco Group, launched sale of homes in two more buildings, S10 and A2. Massive project of Slnečnice should create a whole new city quarter with around 9.000 inhabitants. It consists of two zones or neighborhoods, Viladomy neighborhood with more luxurious and less dense housing and City neighborhood with a more dense housing and more urban feel. S10 house is located in Viladomy zone and it will offer 117 homes in a six-floor building. Building will also offer retail space on the street level. S10 is already under construction and when finished in 3Q 2017, it will be the last part of second stage of Viladomy (learn more about the third stage here). A2 house in City neighborhood will be identical to A1, thus 12-floor tall building with 348 homes. Assets of this part of the project are the near-by services on the street level, green courtyards, smaller strip mall and a tram stop of the future Petržalka tram located just 400 metres away from A2 house. This building is under construction as well, it should be finished in 3Q 2018. Whole Slnečnice development, including aforementioned buildings, is designed by Bratislava-based architecture studio Compass. 

(ag)


Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára