Odhalené / Revealed: Bytové domy Mierová

Niektorí naši čitatelia spozorovali aktívne stavebné práce na pozemku v blízkosti diaľničnej križovatky Prievoz, prináležiace do katastra mestskej časti Ružinov a s prístupom od Mierovej ulice. Ide o relatívne pokojnú lokalitu (napriek blízkosti diaľnice), ale s pomerne dobrým prístupom do centra, keďže Mierová nenesie dopravnú záťaž, ako to je prípad neďalekej Gagarinovej ulice. Územie je preto atraktívne pre developerov - v blízkom okolí možno nájsť niekoľko už zrealizovaných, ale aj práve sa realizujúcich (New Gardens III) rezidenčných projektov. Novým a zatiaľ najväčším prírastkom je dvojica domov pod názvom Bytové domy (BD) Mierová.

BD Mierová pozostávajú z dvojice šesťpodlažných domov v areáli s uzavretým prístupom, vypĺňajúce doteraz nezastavané plochy na pozemku. Objekty budú obsahovať dokopy 58 bytov, od 1-izbových po 3-izbové, s jedným strešným 4-izbovým bytom, Vonkajšie plochy v areáli budú využité čiastočne ako povrchové parkovanie, čiastočne ako detské ihrisko, pričom ďalšie parkovacie plochy sú v podzemí. Cenovky sú pomerne veľkorysé - hodnotou sa približujú k 2-tisíc eurám za štvorcový meter, čo je porovnateľná hodnota ako v práve reštartovanom projekte Jarabinky oveľa bližšie centru a s lepšími službami v blízkosti. BD Mierová okrem toho nevyniká ani štandardmi alebo architektúrou, ktorá pripomína skôr paneláky, t.j. postráda akúkoľvek väčšiu kvalitu, zaujali nás aj vizualizácie interiéru, ktoré sú pravdepodobne prebraté z rozličných zdrojov, keďže výhľad z okna smeruje na parížske pamiatky. Napriek tomu, developer Memento, s.r.o., ktorý ma blízko k architektonickej kancelárii AOCR, už spustil predaj aj výstavbu, projekt financuje cez J&T Banku. S ohľadom na stavebný rozsah a tempo prác sa dá predpokladať, že BD Mierová budú úplne hotové začiatkom roku 2017.

Zdroj / Source: Memento, s.r.o.
Zdroj / Source: Memento, s.r.o. 
Zdroj / Source: Memento, s.r.o.
Zdroj / Source: Memento, s.r.o.
Zdroj / Source: Memento, s.r.o.
_________________________
Some of our readers noticed the construction works on a plot located near the motorway intersection Prievoz in borough of Ružinov. Despite the near-by motorway, it is rather a quiet area with a relatively good connection to the city center. That attracts developers of residential projects, as is the case of Bytové domy (BD) Mierová (Mierová residences). BD Mierová includes two houses in a secured plot, consisting of 58 homes. Residential complex lacks any architectural quality, altough the price tag is at the level of almost 2.000 euros per sqm,. That's a pretty high number, regarding the fact that even better located and better designed projects offer the same price (e.g. Jarabinky). However, the developer Memento inc. already started the construction, which could be fully completed by the beginning of 2017.

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára