Nový projekt / New project: Trnky Ružinov

Opäť z mestskej časti Ružinov pochádza nový projekt, vypĺňajúci predtým z väčšej časti nezastavaný pozemok a nahrádzajúci ho polyfunkčnou budovou, nazvaný Trnky Ružinov. Projekt nazvaný podľa ulice, na ktorej sa nachádza, Trnavskej ceste, nahradil staršiu historickú budovu a do lokality charakteristickej skôr dožívajúcimi priemyselnými areálmi, ale aj cintorínom, prináša nové funkcie - bývanie a administratívu, ako aj drobnú občiansku vybavenosť.

Celý komplex pozostáva z dvoch stavebne spojených 6-podlažných objektov, pričom kancelárska časť s vyše 2-tisíc štvorcovými metrami prenajímateľnej plochy a retailom v prízemí je orientovaná do ulice, čím odtieňuje ruch od dopravnej komunikácie a zabezpečuje tak kľud v druhej, rezidenčnej časti. Táto obsahuje 44 bytov, prevažne dvojizbových, s cenou cca 2-tisíc eur za meter štvorcový, ktorých predaj sa spúšťa práve dnes. Parkovanie je riešené prevažne v podzemí, ale aj na povrchu, čo zhoršuje kvalitu exteriérovej časti projektu a redukuje vonkajšie pobytové priestory na nulu. Trnky nezaujmú ani architektúrou, ktorá je síce súčasná a moderná, ale ani ničím výnimočná. Inak by to však mohlo byť v prípade interiérov, na ktoré developer Urban Partner zorganizoval súťaž so zaujímavými výsledkami, a ktoré by zároveň mohli tvoriť najvýznamnejšiu kvalitu projektu. Výstavba Trniek Ružinov sa má naštartovať v júni 2016 a dokončenie sa očakáva v decembri 2017.

Zdroj / Source: Urban Partner
Zdroj / Source: Urban Partner
Zdroj / Source: Urban Partner
________________________
Again in borough of Ružinov, a new project filling an underdeveloped plot is starting. Trnky Ružinov named after near-by street, consists of office and residential part, as well as some retail, bringing the new functions to the area characterstic more by old industrial structures and a cemetery. Administrative part with more than 2.000 square meters of office space is oriented to the street, while residential part with 44 homes is more hidden and shadowed from the traffic rush. While the exterior architecture is not really interesting, the developer Urban Partner organized the competition on design of interiors, what could be the best attribute of this project. Construction of Trnky Ružinov starts in June 2016 and should be finished by December 2017. 

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára