Nový projekt / New project: Skalka Rezidencia

V mestskej časti Karlova Ves pribudne ďalší rezidenčný projekt. Na Ulici Nad lúčkami na Dlhých Dieloch vznikne projekt Skalka Rezidencia, na ktorého dizajne sa podpísala architektonická kancelária Compass Architekti. Skalka Rezidencia ponúkne celkovo 28 jedno - až štvorizbových bytov vo výmerách od 25 m² do 90 m². Developer aktuálne ponúka tieto byty za uvádzacie ceny s 5% zľavou, s DPH vychádzajú nad 2 000€/ m². Posledné podlažie päťpodlažného rezidenčného projektu bude ustúpené a farebne odlíšené. Prízemné byty budú disponovať aj zelenou predzáhradkou. V objekte pribudne aj 55 parkovacích miest pre rezidentov, z čoho 49 bude situovaných v podzemnej garáži. Cena jedného garážového státia je 9 600€. Tento mimoriadne príjemný projekt so striedmou, ale zároveň veľmi vkusnou architektúrou sa začne realizovať už počas leta tohto roku a mal by byt dokončený koncom roka 2017. Developerom (hoci oficiálne len predajcom) je spoločnosť Lúčky Development, s.r.o., napojená na mestského poslanca M. Borguľu. 

Ateliér Compass je v Bratislave mimoriadne aktívnou architektonickou kanceláriou. Okrem Skalky stojí Compass aj za návrhom už dokončeného projektu Miletičova 5, ktorý vznikol na rovnomennej ulici, či Ahoj Parkom na Račianskej ulici. Najväčší projekt s rukopisom Compassu sa však realizuje za Petržalkou, kde architekti na čele s Jurajom Benetinom a Matejom Grébertom navrhli projekt mestskej časti Slnečnice pozostávajúceho z komplexu mestských vilových domov (Viladomy), ako aj rozsiahlejšieho súboru obytných budov (Mesto). Po dokončení v horizonte viac ako desaťročia by malo ísť o priame rozšírenie intravilánu mestskej časti Petržalka.

Vizualizácia/Render: Compass
Vizualizácia/Render: Compass
Vizualizácia/Render: Compass
Vizualizácia/Render: Compass
Vizualizácia/Render: Compass
__________________________
Current residential boom in Bratislava is quickly spreading to Karlova Ves borough where another project designed by Compass will be built. The four-story residential building offers 28 flats and 55 parking places. In spite of the locality, the prices are over 2.000 € per sqm. The start of the construction is planned during this summer to be finished by the end of 2017. The developer is the company Lúčky Development, s.r.o.

(PhD)
Zdieľať na Google Plus
  Blogger koemntár
  Facebook komentár

3 komentárov:

 1. Momentálne je napadnute uzemne rozhodnutie. Kontroverzný nepríjemný zámer. V oblasti s nízkopodlažnou zástavbou navrhli 8 podlažný barák s tým že 2poschodia "schovaju" pod účelovú konštrukciu strmeho násypu akože Uprava terenu. Lodžie ktoré vidíte su len 20m od lódžií jestvujúceho paneláku a slnko budu mať chviľu vo vrcholnom lete.Objekt v tieni a aj sám zatieni vežiany pod ním. "Záhradka" v tieni na severe..
  .

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujeme za info, pevne veríme, že to napadnutie neprejde. S pozdravom, Bratislava YIMBY.

   Odstrániť
  2. Ak to neprejde, prajem vám, aj developerovi nech vás prenasledujú neprispôsobiví občania a nech vám navždy budú tieniť vaše okná. Lebo presne o to tu ide. Táto stavba postavená na brehu v stiesnených podmienkach neprinesie kvalitné bývanie novým nájomníkom a navyše zníži kvalitu bývania existujúcim nájomníkom. Pre viac info o "čistej" hre sa dočítate v samom odvolaní http://www.karlovaves.sk/wp-content/uploads/VV-MDVRR-SR.pdf
   Som zástanca rozvoja mesta a dobrých projektov. Toto však nie je dobrý projekt. Je to LEN o zisku developera. Chýba mi tu Win-Win stratégia. Toto je čisté Win-Lose. A vy to (tento projekt) ešte publikujete...

   Odstrániť