Čulenova New City Centre sa pomaly rozbieha

Azda najočakávanejší projekt v Bratislave - Čulenova New City Centre sa pomaly blíži k svojej realizácii. Projekt sa medzičasom viackrát pozmenil, jeho poslednú a finálnu verziu predstavil developer Penta Investments ešte v novembri 2015 počas prezentácie, na ktorej sa zúčastnilo aj Bratislava YIMBY. Investičný zámer pozostávajúci z troch rezidenčných 105 metrov vysokých budov a dvoch administratívnych budov s celkovo 50 000 m² kancelárskej plochy by podľa informácií Bratislava YIMBY odznených na prezentácii mal odštartovať svojou prvou etapou, v rámci ktorej pôjdu do výstavby prvé dve rezidenčné budovy, a to ešte v prvom polroku tohto roku. Aktuálne na pozemku prebieha geologický prieskum, ako aj jeho čistenie a príprava na výstavbu. Bratislava YIMBY od developera očakáva čoskoro bližšie informácie o začatí výstavby. Prvá fáza na štyri fázy rozdeleného projektu by mala byť hotová už do konca roku 2018. Najvyššia budova s výškou 116 m by sa mala realizovať až v rámci poslednej štvrtej etapy. Načasovanie bude závisieť od situácie na trhu s kancelárskymi priestormi. Podľa zdroja JLL bolo v poslednom štvrťroku 2015 na bratislavskom trhu v ponuke 1,543 milióna kancelárskych plôch v štandarde A a B, pričom neobsadenosť bola len 8,76%, čo je pokles o skoro tri percentuálne body oproti predošlému štvrťroku. V tomto vysoko konkurenčnom prostredí bude na pleciach developera popasovať sa s vhodným načasovaním administratívnej časti projektu, ako aj inými benefitmi pre budúcich nájomcov.

Medzi najväčšie devízy projektu bude patriť rukopis renomovanej architektky Zahy Hadid, kvalitné verejné priestranstvá nadizajnované britsko-slovenským štúdiom Marko&Placemakers, ako aj skutočnosť, že sa v rámci investičného zámeru počíta s rekonštrukciou Jurkovičovej teplárne a jej zakomponovaním do projektu. Okrem Čulenovej developer aktuálne realizuje aj projekt Pri Mýte, kde už medzičasom začal s výstavbou druhej etapy projektu. Na trh s nehnuteľnosťami vstúpila skupina Penta v roku 2005 svojím pilotným projektom Digital Park na Einsteinovej ulici v Petržalke.


Aktuálny stav (18.3.2016):
Vizualizácia: Penta Investments
____________________
One of the most awaited projects is closer to its realisation. The final look of the project was presented in November 2015. The whole project is divided onto four phases, the first phase consists of two residential highrises with 105 metres and the construction of this phase should start already in the first halfyear of 2016. The exact date is not known yet, but we are in close touch with the developer and we are prepared to inform you about any news related to start of the construction. At the moment the construction site is being cleaned and prepared for the construction. There is also a geological prospecting ongoing on the site. The first phase should be finished by the end of 2018. The highest building in Slovakia will be delivered in the last - fourth phase with ist 116 metres high office tower.

PhD (Foto: PhD/ Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger koemntár
    Facebook komentár

2 komentárov:

  1. http://blog.archpaper.com/2016/03/zaha-hadid-passes-away/#.Vv4UbZwgXDc

    OdpovedaťOdstrániť