Construction update: Twin City (Juh / South), 18.3.2016

Prvé dve fázy jedného z najvýznamnejších súčasných bratislavských projektov, Twin City, sa pomaly dokončujú. Kým prvá budova A bola dokončená ešte v minulom roku a postupne sa do nej sťahujú už aj prví nájomcovia, druhá budova B je tesne pred dokončením a na budove C sa pracuje na obkladoch fasád. Už teraz však možno konštatovať, že sa developerovi HB Reavis podarilo na tomto mieste, v postindustriálnej lokalite na mieste asanovanej továrne Kablo, vybudovať kancelársky komplex s decentnou a nadčasovou architektúrou, ktorý zásadne mení zážitok z celého priestoru a prispieva k modernému vyzneniu danej lokality. Keďže súčasťou riešenia sú aj pomerne rozsiahle zelené úpravy a investície do exteriérových priestranstiev, v spojení s početnými ekologickými prvkami v rámci budov tak vznikne omnoho  komfortnejší priestor nielen pre zamestnancov, ale aj obyvateľov okolia a návštevníkov. Po kompletnom dokončení v 1Q 2017 prvé dve fázy Twin City ponúknu viac ako 60 000 štvorcových metrov prenajímateľných priestorov.

V budúcnosti by na tieto dve fázy mali nadviazať ďalšie - v priestore medzi križovatkou Karadžičova / Mlynské Nivy a prvými dvoma fázami by sa mala budovať výšková kancelárska budova a severne od ulice Mlynské Nivy by sa mala realizovať dlhoočakávaná prestavba Autobusovej stanice, ktorej súčasťou bude okrem dopravného terminálu aj nákupné centrum a ďalšie kancelárske priestory. Výstavba kancelárii však reaguje na existujúci dopyt na trhu - hoci Bratislava disponuje pomerne nízkou neobsadenosťou (8,76% ku 4Q 2015 podľa JLL), do konca roku 2016 by malo pribudnúť ďalších 90 000 metrov štvorcových kancelárii a ďalšie budú vo výstavbe. V takejto situácii bude veľa záležať od toho, aké benefity developeri ku svojim projektom ponúknu - v prípade Twin City napríklad zaisťovňa SwissRe oznámila, že sa vzhľadom na výstavbu výškovej budovy namiesto parku odmieta do TC nasťahovať. Podobné javy sú náznakom toho, že už aj v Bratislave sa kvalita ponúkaných projektov stáva významným faktorom pri rozhodovaní renomovaných firiem, čo bude mať v budúcnosti pre mesto jedine pozitívny efekt.  
Zdroj/Source: HB Reavis
_________________________
First two stages of one of the most important Bratislava developments at the moment, Twin City, are almost completed. Building A is already finished and the first tenants started moving in, building B is just before completion and building C should be delivered by 1Q 2017. In total, Twin City will offer more than 60.000 sqm of office space. Another stages should follow after - developer HB Reavis intends to build a highrise office building on the crossing of Karadžičova and Mlynské Nivy streets and also the long-awaited new Coach station, together with new shopping centre and another office spaces. Regarding the office development in Bratislava, the quality of the new buildings and complexes are becoming still more important - also in case of Twin City, company SwissRe refused to move into Twin City A due to planned construction of highrise instead of a park. However, even if the park won't be created, first two stages of Twin City are showing a good and decent level of architecture and together with many green and exterior improvements, it will be a good addition to this postindustrial area.

(ag, foto: PhD)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára