Construction update: TuJeToIn, 26.2.2016

Popri kvalitných a decentných projektoch, ako sú Záhradné Vily či Tammi, v Dúbravke vznikajú aj zámery, ktoré sú orientované na menej bonitného zákazníka, čo má svoj praktický odraz v nízkej kvalite architektúry a urbanizmu, ktorý nevychádza z tieňa okolitej panelákovej zástavby. Hoci neočakávame, že na novostavbe, kde sú trojizbové byty ponúkané s cenou o niečo vyššou ako 100 000 eur sa budú inštalovať hliníkové okná s izolačnými trojsklami alebo za ich realizáciou bude stáť architekt ovenčený architektonickými cenami, prax zo zahraničia, ale v ojedinelej miere aj so Slovenska, ukazuje, že kvalitná architektúra nemusí byť drahá. 

To však nebude prípad projektu s netradičným názvom TuJeToIn od developera Bencont Development, ktorý v štyroch etapách vybuduje identické budovy, z ktorých každá bude obsahovať 48 bytov. Dokončená je už prvá etapa, ktorá hlási plnú vypredanosť, v predaji je druhá etapa, ktorá je v štádiu hrubej stavby, a tretia etapa je v úrovni šiesteho podlažia z deviatich. Pozitívnym aspektom projektu je priestor pre občiansku vybavenosť v parteri, netradičným prvkom je zas sedlová strecha, ktorá v tomto prípade a na takto vysokej budove pôsobí komicky. Vnútroblok, ktorý jednotlivé etapy projektu vytvárajú, bude využitý predovšetkým pre povrchové parkovanie, hoci prevažná časť parkovacích miest je v podzemnej garáži. Vo výsledku však TuJeToIn pôsobí ako trochu lepšie paneláky. 

Napriek našej kritike však predajnosť ukazuje, že pre zákazníka je estetická rovina pri kúpe nehnuteľnosti ešte stále veľmi málo dôležitá. TuJeToIn sa zatiaľ črtá ako komerčný úspech. Treba preto pochváliť iných developerov, ktorí v rámci svojich zámerov hľadia aj na iné aspekty developmentu okrem čo najväčšieho zisku. Našťastie máme v Bratislave aj takých. 


Zdroj/Source: Bencont Development
_______________________
Apart from good and decent developments, such as Záhradné Vily or Tammi, Dúbravka borough is also getting the new projects oriented on less affluent customers. That's usually linked to lesser quality of architecture or urbanism, as is the case of TuJeToIn development by Bencont Development. Residential project consisting of four identical 9-floor buildings, each with 48 homes, finished the construction of the first stage, while the second stage is topped out and third stage under construction. On the other hand, TuJeToIn (what litterally means "It's IN in here") has a commercial success as the price is still an absolute priority for the most of the buyers. However, lower price or standard doesn't neccessarilly mean that also the level of architecture must be lower, as we can see from many examples around the world.

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára