Construction update: Rosum, 2.3.2016

Ružinovský administratívny projekt Rosum sa už nezadržateľne blíži k dokončeniu hrubej stavby. Na komplexe pozostávajúcom z dvoch 11-podlažných vertikál spojených štvorpodlažnou podnožou sa aktuálne buduje najvyššie podlažie. Staviteľ už testuje aj fasádne prvky, ktorých inštalácia sa zrejme čoskoro spustí, keďže nižšie podlažia objektu sú obklopené lešeniami. Developer Penta Investments plánuje Rosum, ponúkajúci 21 000 štvorcových metrov kancelárskych priestorov, dokončiť do októbra 2016. Projekt rastie na križovatke kľúčových dopravných osí mestskej časti Ružinov, Ružinovskej a Bajkalskej ulice, kde vytvorí výraznú a zároveň kvalitnú dominantu. Dizajn je dielom architektonickej spoločnosti Helika, na spoločných oddychových priestoroch pracoval tím špičkového slovensko-britského architekta Igora Marka. 

Tento odborník na verejné priestranstvá a place-making už v Bratislave zrealizoval pre toho istého developera oddychové priestory pred administratívnym komplexom Digital Park a čoskoro sa začne realizácia parku v rámci kľúčového bratislavského developmentu tohto desaťročia, projektu Čulenova, na ktorom spolupracuje s kanceláriou Zaha Hadid Architects. Hoci sa v poslednej dobe šírili na rozličných fórach špekulácie o ďalšom oddialení výstavby, podľa našich zdrojov sa na príprave Čulenovej aktívne pracuje a už čoskoro môžeme očakávať ďalšie informácie. 


Zdroj/Source: Penta Investments
_________________________________
Office complex Rosum in Ružinov borough is nearing topping out. Construction of building composed of two 11-floor towers connected by 4-floor base is at the last floor, the contractor is also preparing the installation of cladding. The developer Penta Investments plans to deliver the office complex of 21.000 sqm of office space by October 2016. Ružinov will then get a modern and tasteful landmark, designed by architecture company Helika and renowned Slovak-British architect Igor Marko. Mr. Marko, an expert on public spaces and place-making, will also design the exterior spaces of one of the most important Bratislava developments of the decade, Čulenova New City Centre. According to our sources, this project is progressing as well and more detailed information should be presented soon.

(ag, foto: Fowner)

Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára