Construction update: Jégého Alej IV, 5.3.2016

Štvrtá etapa Jégého Aleje, mohutného rezidenčného developmentu v blízkosti Trnavského Mýta a Zimného štadiónu, je tesne pred dokončením. Výšková budova s 20 podlažiami a 194 bytmi má už viacmenej hotovú fasádu, z ktorej sa sníma lešenie a pracuje sa na terénnych úpravách v okolí stavby. Developer FINEP avizuje úplné dokončenie projektu na leto 2016. Dokončiť totiž treba ešte parkovací objekt, ktorý je samostatnou stavbou. Z komerčného hľadiska je Jégého Alej IV totálny úspech - s výnimkou jedného sú totiž predané všetky byty. Z hľadiska architektonického či urbanistického však veľa dôvodov na radosť nemáme.

Každopádne, dokončenie Jégého Aleje uvoľňuje FINEPu ruky pri ďalších projektoch a realizáciách. Z nich aktuálne najväčšiu pozornosť vzbudzuje projekt Première, zámer rezidenčnej výškovej budovy na Šancovej ulici, ktorý je opäť z urbanistického hľadiska absolútne neprijateľný. Napriek tomu bol však v minulosti schválený a v tejto chvíli sa už štartujú práce na opätovnej výstavbe (o Première čoskoro prinesieme samostatný článok). Okrem Première sa v kuloároch šepká aj o záujme FINEPu o pozemok po skrachovanom projekte Residence Tower v blízkosti Jégého Alejí, je teda možné, že čoskoro budeme informovať aj o projekte Jégého Alej V.
Zdroj/Source: FINEP
____________________________
Fourth stage of the massive residential development Jégého Alej (Jégé Alley) is about to finish. Developer of the highrise building with 20 floors and 194 homes, FINEP, is announcing that the project will be delivered by summer 2016, as the works on the parking garage still continue. However, Jégého Alej IV is a total commercial success - all homes, except of one, are sold. For the developer it means that he has free hands for the other planned developments - most notably the restarted Première building on Šancová st. Another rumors say that FINEP is interested in getting the plot for the unsuccesful Residence Tower next to Jégého Alej, what means that in some time we will maybe inform you about another stage of this residential colossus. 

(ag, foto: Fowner)

Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára