Construction update: Blumental, 2.3.2016

Pomerne rozsiahly a významný projekt Blumental od developera Corwin Capital a dizajnovaný štúdiom A1 ReSpect, napreduje a už výrazne ovplyvňuje výzor Mýtnej ulice, na ktorej rastie prvá fáza rezidenčnej aj administratívnej časti zámeru. Kým administratívna časť už je v štádiu hrubej stavby, rezidenčná so 112 bytmi napreduje o niečo pomalšie - na najviac pokročilom bytovom bloku D sa buduje druhé najvyššie (siedme) podlažie, ostatné sú na tom slabšie. Developer však plánuje výstavbu dokončiť koncom roku 2016, čo je ešte dostatok času. Následne by sa mala zrejme spustiť realizácia druhej fázy projektu s ďalšími administratívnymi i rezidenčnými priestormi, ktoré už budú orientované do Radlinského ulice, pričom by malo vzniknúť aj menšie námestie a dopravné prepojenie Mýtnej a Radlinského ulice. Celkové dokončenie celého zámeru sa očakáva v roku 2018.

Význam projektu Blumental spočíva vo veľmi dobrom spôsobe urbanizácie územia, ktoré vychádza z tradičného mestského urbanizmu s polosúkromným vnútroblokom, živým parterom, miešaním funkcií, ale aj kvalitnou architektúrou, ktorá odzrkadľuje význam lokality v bratislavskom vnútornom meste. Kvalita sa však neprejavuje len na vonkajších fasádach, ale aj v interiéroch, a to nielen v dobrých dispozíciách, ale aj takých detailoch, ako je relatívne nízky počet bytov v rámci jedného bloku alebo v systéme stropného chladenia, ktorý je zdravší ako klasická klimatizácia. Prvá fáza Blumentalu predstavuje jednoznačne dobrý príklad, ako by mali vyzerať aj iné projekty v meste orientované na podobnú klientelu. 


Rezidenčná časť. Residential part of the project. Zdroj/Source: Corwin Capital
Administratívna časť. Office part of the project. Zdroj/Source: Corwin Capital
___________________________
Large Blumental project in Bratislava's inner city by the developer Corwin Capital and designed by architecture office A1 ReSpect is already significantly influencing the look of Mýtna street, where the first stage of this residential and office development is located. Office part of the complex is already topped out, pace is slower at the residential part, however the first stage of the project should be done by the end of 2016. After that, second stage is expected to start, which should be delivered by 2018. This part of the development will be oriented to Radlinského st., contain residential and office space and the new square and traffic connection between Mýtna and Radlinského st. will be created. Regarding the good level of architecture and urbanism, private courtyards, functional mix and open street level of the buildings, we assume that Blumental is a good example of the way how Bratislava should be developed and urbanized in the future.

(ag, foto: Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára