Nový projekt / New project: Rezidencia Drotárska

V lokalite v blízkosti Horského parku rastú ako huby po daždi menšie a komornejšie projekty orientované na bonitnejšieho zákazníka, príkladmi sú práve realizované projekty ako UniQ Majakovského alebo Villa Penat, zo starších realizácii sú to Rezidencie Machnáč alebo "gated community" Mestské Vily Horský Park. Veľká konkurencia núti developerov k snahe zaujať rozličnými benefitmi - okrem ceny či dispozícii sú to aj rozličné "vychytávky" - kým súkromné detské ihrisko či parkovo upravená zeleň je už viacmenej štandardom, aj u nás sa už developeri pomaly snažia viac zamerať na komunitný spôsob bývania, kvôli ktorému vytvárajú špeciálne komunitné priestory či dokonca samostatné bazény. A práve toto sú atribúty, ktorými sa snaží zaujať projekt Rezidencia Drotárska.

Šesťpodlažný bytový dom so sedemnástimi bytmi vyrastie na rovnomennej ulici (Drotárskej ceste) priamo pri zastávke MHD Šafranová. V ponuke sú dvojizbové až štvorizbové byty, pričom najexkluzívnejšie na šiestom ustúpenom podlaží by mali poskytnúť výhľad do Mlynskej doliny. Čerstvá webstránka projektu má ešte svoje muchy a zatiaľ nedisponuje ani zverejnenými cenami, budú však nepochybne patriť do vyššej kategórie. Takisto sa na stránke nenachádzajú ani bližšie informácie o počte a cene parkovacích miest. Rezidencia Drotárska určite na základe vizualizácii neoslní architektúrou (hoci si takú ambíciu ani nestanovuje), za ktorou stojí architektonický ateliér Pro-arch. Na druhej strane, v danej veľmi nesúrodej lokalite, tvorenej na jednej strane vilami rozličného veku a kvality (od tých špičkových po podnikateľské baroko), reliktami socialistickej výstavby v podobe obytných súborov i verejných stavieb, až po postsocialistické bytové komplexy, z ktorých niektoré pripomínajú skôr zateplené internáty, bude tento projekt svojou nekonfliktnou priemernosťou pôsobiť ako príjemný doplnok. V pokročilejšej fáze výstavby je do istej miery podobný projekt WestHill Park, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti, čiže táto časť Drotárskej zrejme už čoskoro získa ucelenejší ráz.

O developerovi Drotárskej Residence zo stránky nie je možné zistiť prakticky nič, majiteľom pozemku je však spoločnosť G.G. Invest, ktorá za projektom pravdepodobne stojí. Prípravné práce pre výstavbu Rezidencie Drotárska už prebiehajú a ak by sa výstavba naštartovala tempom porovnateľným s úspešnými bratislavskými projektami, realizácia by mohla byť hotová do konca roku 2016.

Zdroj/Source: Rezidencia Drotárska
Zdroj/Source: Rezidencia Drotárska
Zdroj/Source: Rezidencia Drotárska
Zdroj/Source: Rezidencia Drotárska
___________________________
Another residential development is rising in the area around Horský Park, characteristic by smaller and more luxurious projects. In the competition with the other developments, Rezidencia Drotárska (Drotárska Residence) located on the street of the same name is trying to attract the potential customers by a more community-oriented living. A 6-floor house consists of 17 one- to three-bedroom flats with the views on Mlynská valley and it will offer amenities, which are not yet typical for residential developments in Bratislava: common community rooms and a private outdoor pool. Architecture of the building is rather boring and simple and designed by the architecture studio Pro-Arch, however in the contrastful area with luxurious villas, socialist housing estates and post-socialist developments of varying quality, Drotárska Residence will be a good addition. The developer of the project is not really known as the offical website offers only little info. The building is already under construction which could be finished by the end of this year.

(ag) 
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára