Construction update: Záhradné Vily, 26.2.2016

Výstavba príjemného projektu Záhradných Víl na severnom okraji intravilánu Dúbravky, čo je momentálne jedna z najviac sa meniacich častí Bratislavy, je už v pomerne pokročilej fáze. V rámci obytného komplexu sa buduje trojica mestských víl, z ktorých jedna je v stave hotovej hrubej stavby, pričom už má namontované aj okná, a ďalšie dve dosiahnu definitívnu výšku šiestich nadzemných podlaží čoskoro. 

Precízne navrhnutý obytný areál so 49 bytmi je dielom architektonickej kancelárie Vavrica Architekti, ktorá je personálne prepojená s developerom Archikód, čo je významným predpokladom pre udržanie vysokej kvality projektu, a to aj s ohľadom na blízke realizácie od tých istých autorov, projekty Villa Rustica a Villa Vista. Hoci Záhradným Vilám sa dá do istej miery vyčítať absencia služieb v parteri (čo vyvolá zvýšené nároky na automobilizáciu), zámer si ani nekladie ambíciu vytvoriť mestské prostredie, ale práve naopak, pokojné bývanie bez rušivých vplyvov, pričom chýbajúce služby by mala kompenzovať vybavenosť v rámci Dúbravky či nákupné centrum Bory Mall. Do konca roku 2016 sa tak vznikajúce moderné sídlisko Brižite rozšíri o ďalšie atraktívne rozšírenie. Lokalita však Záhradnými Vilami ešte dobudovaná nebude, keďže okrem druhej fázy Villa Vista by sa mala čoskoro spustiť aj výstavba obytného domu Laskonka.
Zdroj/Source: Archikód

______________________________
Záhradné Vily (Garden Villas) development, located on the rapidly-developing northern edge of Dúbravka borough, is already in a quite advanced stage. One out of three townhouses is already topped out and two other will also reach the final height of six floors soon. A very-well designed residential complex with 49 homes is the work of architecture office Vavrica Architekti, personally connected to the developer Archikód. When finished in the end of 2016, Záhradné Vily will be another attractive addition to the area with more projects by the same authors. However, more developments will follow, as the residential house Laskonka located next to Záhradné Vily will start construction soon.

(ag, foto: PhD)

Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára