Construction update: Tammi, 26.2.2016

V rýchlo sa rozvíjajúcom severo-západnom okraji mesta, na konci Dúbravky rastie už druhá etapa projektu Tammi od fínsko-slovenského developera YIT. Prvá etapa, ktorej výstavba začala ešte v roku 2014 je už aktuálne hotová. Investor v nej ponúkol 100 bytov, dnes sú už všetky vypredané. Druhá etapa, ktorá aktuálne finišuje hrubú stavbu ponúka 85 bytov vo výmerách od 26  m² až do 94,6 m². Od spustenia predaja v júni 2015 investor vypredal väčšinu bytov, voľných ostalo posledných 11. Kolaudácia druhej etapy by mala prebehnúť na jeseň tohto roku, prví obyvatelia by sa mali nasťahovať už v decembri 2016.

Projekt Tammi tvoria tri etapy, ktoré na seba svojou architektúrou vzájomne nadväzujú. Druhá etapa sa nachádza v mierne sa zvažujúcom teréne Ulice Pri Hrubej lúke. Smerom k Saratovskej ulici má projekt päť nadzemných podlaží, smerom k Agátovej ulici sedem. Tammi ponúkne svojím obyvateľom aj služby vo forme obchodných prevádzok v parteri projektu. Vo vnútrobloku prvej etapy sa nachádza aj malé námestie s minimalistickým detským ihriskom určeným len pre obyvateľov.

V developersky atraktívnej lokalite je aktuálne vo výstavbe aj projekt TuJeToIn od Bencont Development zameraný skôr na menej náročného klienta. Bencont aktuálne realizuje už druhú etapu svojho projektu. K ďalším investičným zámerom v lokalite patrí projekt Dúbrawy od Corwin Capital. Tento projekt ešte vo výstavbe nie je, Corwin ho však plánuje mať dokončený už v roku 2017. V čase fotenia nášho "update" bol na pozemku osadzovaný stavebný plot s reklamou na projekt.
Vizualizácia: YIT Slovensko
Vizualizácia: YIT Slovensko

YIT sa v Bratislave v poslednom čase darí. Okrem už dokončených projektov ako Villinki, či Tarjanne, patrí developerovi aj projekt Stein2, kde sa aktuálne pracuje na základovej doske projektu, či projekt Kivikko pri železničnej stanici Vinohrady. Developer rástol aj vďaka akvizíciám, získal napríklad projekt Bergamon, či Cvernovku od jej bývalého majiteľa Hamilton Group. YIT aktuálne patrí 7% bratislavského realitného trhu. Vo fínčine YIT znamená Yleinen InsinööriToimisto, v preklade Všeobecná stavebná spoločnosť.__________________________
The project named Tammi by YIT continues with its second stage. The first stage is already finished and all flats in this stage are sold out. The second stage which is currently under construction offers 85 flats, actually there are eleven flats left. The second stage should be finished by the end of this year. The whole project consists of three stages. The exact date of the construction of the third stage was not published yet.

(PhD)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára