Construction update: Polyfunkčný objekt Lužná, 13.2.2016

Na vlne dobrej predajnosti v rýchlo sa rozvíjajúcej lokalite okolo električkovej trate sa vezie aj Polyfunkčný objekt Lužná, ktorý aktuálne vyrastá na rovnomennej ulici. Projekt od spoločnosti Vodotika - MG pozostáva z troch blokov A, B a C vysokých 6 až 8 podlaží, pričom sa kaskádovito zvažuje smerom k Bosákovej ulici. Projekt, ktorý sa začal stavať začiatkom roka 2014, ponúka v troch blokoch dovedna 89 bytových jednotiek. Byty sa nachádzajú od tretieho podlažia až po najvyššie ôsme podlažie, služby sa nachádzajú na prvom a druhom nadzemnom podlaží, parkovanie sa nachádza na prvom podzemnom a prvom nadzemnom podlaží za prevádzkami bližšie k nemocnici. V predaji je aktuálne Blok A s 37 bytmi a Blok B s 32 bytmi, voľný zostal posledný byt v Bloku A. Posledný Blok C najbližšie k Bosákovej ulici ponúka spolu 20 bytov, no v predaji ešte nie je. Od zahájenia výstavby v roku 2014 prešiel kolaudáciou zatiaľ len Blok A, a to v decembri 2015, ďalšia etapa sa má kolaudovať v decembri tohto roku.

Devízou projektu je hlavne jeho lokalita a kompaktná štvrť, ktorá okolo polikliniky na Šustekovej ulici pomaly vzniká. Za hlavný determinant rozvoja tejto lokality možno jednoznačne považovať zlepšenú dopravnú dostupnosť v podobe projektu nosného dopravného systému hromadnej dopravy. Tento projekt naštartoval na pravom brehu v severnej časti Petržalky prudký rozvoj, čoho dôkazom je aj veľké množstvo projektov v tejto lokalite. Okrem polyfunkcie na Lužnej, vzniká neďaleko aj rezidenčný projekt Albero, ktorý má v ponuke posledné štyri voľne byty, Muchovo námestie, či Fuxova od J&T Real Estate. Z pohľadu samotného projektu je jeho devízou hlavne mestský blokový urbanizmus, ktorý vyvažuje slabšiu architektonickú úroveň projektu. Za ďalší negatívny jav, a to nie len v prípade Polyfunkčného domu Lužná, vnímame nutnosť prikúpiť si k bytu aj parkovacie miesto. Vzniká tu otázka, či si človek kupuje prioritne byt, alebo parkovacie miesto, a či je to tiež v prípade projektu na Lužnej nutné, vzhľadom na dobrú dopravnú dostupnosť a blízkosť centra.Zdroj/ Source: Vodotika - MG
Zdroj/ Source: Vodotika - MG
__________________________
Polyfunctional project Lužná is the next project rising on the right riverbank close to the newly built tramline. The project which is being built by Vodotika - MG consists of three Blocks - A, B and C. The whole project offers together 89 flats. Block B is already sold out and Block A offers the last free flat. The flats in Block C were not given on the market yet and the pricelist is still unknown. The construction of the project started at the beginning of 2014 and its first phase - Block A was already finished in 2015. The second phase should by done by the end of this year.  

(PhD)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára