Construction update: Fuxova, 13.2.2016

Posledným veľkým rozostavaným projektom z našej série updatov v okolí novej petržalskej električkovej trate a zastávky Bosákova je výstavba výškového obytného domu Fuxova. 75 metrov vysoká budova s 24 nadzemnými podlažiami zapadne do tejto rýchlo sa rozvíjajúcej lokality výškou, urbanizmom i architektúrou. Inak kvalitné architektonické štúdio A.M. Architects stálo v tomto prípade pred náročnou úlohou, ako rozčleniť fasádu mohutného stavebného objektu a dodať jej zapamätateľnejší výraz, ktorým by sa odlíšila od blízkych panelových domov i nedávnych postsocialistických realizácii, ako aj rozbila monotónnosť budovy. Vizualizácie naznačujú, že tieto ciele sa podarí dosiahnuť skôr v obmedzenej miere, hoci použitie kvalitných materiálov by Fuxovej mohlo dodať naozaj lepší výzor. Každopádne, dobrá lokalita, efektívne dispozície a relatívne nízke ceny aj v tomto prípade lákajú množstvo kupujúcich, z 276 bytov je podľa developera J&T Real Estate aktuálne predaných niečo vyše 60 percent. Aktuálne sa na stavbe realizuje betonáž základovej dosky pre vežu i parkovací dom. Predpokladaný dátum dokončenia projektu je jar 2017, hoci prví majitelia si byty preberú až v druhej polovici roku. 

Rozvoj lokality sa tým však nekončí. Okrem výstavby blízkych projektov Albero, Bytového domu Lužná či Muchovo Námestie sa chystajú aj ďalšie. Developer J&T Real Estate sa totiž chystá využiť pozemok medzi Fuxovou a telesom trate električky pre výstavbu menšieho nákupného centra s vybavenosťou a medzi Fuxovou a Černyševského ulicou sa zas pod taktovkou spoločnosti ChP Invest, blízkej developerovi a architektom z VI Group, pripravuje výstavba Obytného domu Starý háj s deviatimi podlažiami. Postupne sa tak vypĺňa celý priestor, ktorý je prvou urbanizovanou časťou budúceho celomestského centra (CMC) Petržalka, teda rozšírenia centra metropoly aj na pravý breh Dunaja. Nová električková trať hrá v tomto ohľade kľúčovú úlohu a už teraz sa tak prejavujú prvé pozitívne dopady jej výstavby. 

Zdroj/Source: J&T Real Estate


_________________________
Last in our series of updates adjacent to the new Petržalka tramline is the construction of Fuxova highrise development. Residential tower with 24 floors and 75 metres will be another addition to the rapidly-developing area and it will fit to it by height, urbanism and architecture designed by Slovak studio A.M. Architects as well. Fuxova development attracts the buyers - according to the developer, J&T Real Estate, more than 60 percent are already sold. At the moment, construction works continue rapidly and whole tower should be finished by Spring 2017. Together with other local developments (Muchovo námestie or Lužná House), it is another evidence of positive impacts of the new tramline on attractiveness of the area. 

(ag, foto: PhD)

Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára