Bytový dom Albero je takmer vypredaný

Projekt bytového domu Albero na Bosákovej ulici v Petržalke dopredáva posledné voľné byty, v ponuke ostali posledné štyri. Deväť podlažný projekt od developera Divano ponúka celkovo 42 bytov a 2 mezonety vo výmerách 33 až 284 m² a cenách od 171 467 € až po 408 889 €. Parter budovy bude tvorený obchodnými prevádzkami. V projekte je spolu 89 parkovacích miest, 25 na povrchu v jednotkovej cene 6 500 € a 64 v podzemnej garáži po 10 900 €.

Architektúrou projekt zapadá do petržalského priemeru. Z pohľadu urbanizmu však lokalite chýba jednotný ráz. Hoci samotný projekt bytového domu Albero svojim urbanizmom relatívne dopĺňa načrtnutú mestskú blokovú zástavbu na Lužnej ulici, tento úmysel podkopáva susediaci dom nábytku, či investičný zámer na druhej strane cesty. Projekt by mal byť dokončený v závere tohto roka.

Aktuálny stav (13.2.2016):
Aktuálne vizualizácie:

Zdroj: Divano
Zdroj: Divano

Zámer výstavby na tomto pozemku v tesnom susedstve domu s nábytkom Albero vznikol ešte pred krízou. Podľa informácií Trendreality.sk tu spoločnosť ATM Development, ktorá mala so súčasným investorom Divano dohodu o parcelách, plánovala postaviť rezidenčný projekt s 21 podlažiami a 136 bytmi. Za návrhom pôvodného zámeru stála architektonická kancelária Siebert + Talaš, zo zámeru nakoniec žiaľ vzišlo.

Pôvodná vizualizácia, zdroj: Architektonické štúdio SIEBERT + TALAŠ

Okrem Albera je v lokalite okolo električkovej trate vo výstavbe aj 24-podlažný projekt Fuxova od J&T Real Estate, polyfunkčný dom Lužná a aktuálne pomalšie rastúci projekt Muchovo námestie od VI Group. Dynamika rozvoja tejto lokality sa vďaka impulzu v podobe električkovej trate a prepojenia s centrom jednoznačne zrýchlila. Veríme, že tempo urbanizácie zanedbaných plôch v okolí nosného systému hromadnej dopravy bude aj naďalej pokračovať.

____________________________

(PhD)

Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára